Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiurkėną su narveliu išmetė į buitinių atliekų konteinerį

Prieš keletą dienų bendrovės „VSA Vilnius“ darbuotojai buitinių atliekų konteineryje rado gyvą padarėlį. Kažkas šitokiu brutaliu būdu, tiesiog išmetant, atsikratė savo augintiniu – jaunu žiurkėnu. Žiurkėną radę darbuotojai neatsistebi žmonių žiaurumu, vyrai kol kas glaudžia graužiką savo darbovietės patalpose. 

Negalėjo patikėti

„VSA Vilnius“ darbuotojai negalėjo patikėti savo akimis, kai buitinių atliekų konteineryje rado išmestą jauną žiurkėną. Vyrai naminį gyvūnėlį kartu su narveliu įsikrovė į savo automobilį ir parsivežė į darbovietės patalpas.

„Žiurkėną radome narvelyje. Jis buvo konteineryje Respublikos gatvėje prie vaikų darželio. Radome vidurdienį apie 12 valandą.  Pagailėjome gyvo padarėlio, parsivežėm jį į darbovietę, pagirdėm, pamaitinom. Jei niekas nepriglaus gyvūnėlio, jis ten ir liks“, – kalbėjo žiurkėną nuo pražūties išgelbėjęs kėdainietis Gediminas Drąsutis.

Sunku suvokti

Visko mačiusiems vyrams sunku suvokti, kaip beširdiškai gali pasielgti žmogus. Paviešindami šią istoriją vyrai siekia galbūt surasti gyvūnėlio šeimininką ar bent jį sugėdinti.

„Taip elgtis yra nežmoniška. Paimti ir kaip šiukšlę išmesti gyvūnėlį – barbariškas elgesys. Ko mes mokome savo vaikus? Kur meilė ir pagarba gyvam sutvėrimui? Nesvarbu, kad jis mažas, kad ne šuniukas, ne kačiukas. Konteineryje jis buvo pasmerktas šalčiui ir mirčiai“, – apibendrina vyrai.

Gresia nemalonumai

Gyvūno savininkui, kuris pažeidžia gyvūnų laikymo reikalavimus, nustačius faktą apie netinkamą gyvūno priežiūrą ar laikymą, gresia bauda iki 300 eurų bei gyvūnų konfiskavimas. Taip pat gali būti taikoma ir baudžiamoji atsakomybė. Už žiaurų elgesį su gyvūnais gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Gyvūnų teisių gynėjai dėkoja pilietiškiems gyventojams už neabejingumą ir ragina visuomet informuoti apie pastebėtą bet kokį galimai daromą teisės pažeidimą.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video