Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės savininkams už dujotiekį į Lenkiją išmokėta 1,3 mln. eurų kompensacijų

Vykstant dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL darbams, žemės savininkams už dujotiekio trasą, eisiančią per jiems priklausančius žemės sklypus, gamtinių dujų perdavimo operatorius „Amber Grid“ išmokėjo apie 1,3 mln. eurų kompensacijų.

Operatorius nurodo, kad pranešimus, informuojančius apie dujotiekio statybos pradžią, jau gavo visi žemės savininkai, kurių sklypuose bus tiesiamas dujotiekis ir seniūnijos, per kurių teritorijas drieksis naujoji dujų jungtis.

Dujotiekio trasa suplanuota per teritoriją, kurioje yra apie 1,5 tūkst. žemės sklypų devyniose savivaldybėse: Širvintų rajono, Vilniaus rajono, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Prienų rajono, Birštono, Alytaus rajono, Marijampolės ir Lazdijų rajono.

Visą dujotiekį planuojama pastatyti iki 2021 metų pabaigos. Per 2020 metus ketinama nutiesti beveik du trečdalius vamzdyno, t. y. apie 100 kilometrų iš 165 km. Taip pat per metus planuojama įrengti daugiau kaip 10 čiaupų aikštelių ir atlikti sudėtingus horizontalius kryptinius gręžimus, tiesiant dujotiekio atkarpas po Nerimi ir Nemunu.

Rekomenduojami video