Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje pradeda naikinti nutemptus apleistus automobilius: gyventojai gudrauja ir užsirakindami juose

Prieš kurį laiką Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė planus, kaip bus išvežti ir sunaikinti seni nenaudojami automobiliai, palikti daugiabučių kiemuose. Ketvirtadienį tokie automobiliai pradėti naikinti fiziškai.

Sostinės savivaldybė praneša, kad per 3 metus iš viso buvo nutempta 240 automobilių. Vien nuo šių metų pradžios Vilniuje buvo nutempta 60 nenaudojamų ir apleistų transporto priemonių.

Kaip teigia savivaldybės atstovai, kol kas teismas bešeimininkėmis pripažino 66 transporto priemones, tad savivaldybė pradeda jų utilizavimą. Ketvirtadienį bus sunaikintos pirmos trys tokios transporto priemonės. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas žurnalistams sakė, kad 95 proc. atliekų, gautų sunaikinus automobilius, bus perdirbama, į sąvartynus bus išvežta tik 5 proc. iš to, kas liko.

 Už vieno automobilio metalo laužą savivaldybė esą gauna apie 200 eurų ir tai beveik padengia visas jo pašalinimo, laikymo ir utilizavimo sąnaudas. Pasak pavaduotojo, kartais gyventojai gudrauja mėgindami išvengti paliktų automobilių nušalinimo – pavyzdžiui, kelias skirtingas jo buvimo vietas, kad suklaidintų tarnybų pareigūnus. Be to, pasiteikę atveju, kai užsirakindavo automobilyje, kad šis nebūtų nutemptas.

A. Bužinskas taip pat tikino, kad pastaruoju metu apleistų automobilių daugiabučių kiemuose yra sumažėję. Kokios baudos gresia savininkams Perimti riogsančius nenaudojamus automobilius Vilniaus savivaldybė pradėjo 2019 m. birželį.

Savivaldybės žinion perimami automobiliai saugomi jai priklausančioje aikštelėje tol, kol pasibaigs bešeimininkio turto perėmimo procedūra ir automobiliai perduodami savivaldybei. Tai gali trukti iki metų. Tuo metu skelbta, kad vieno automobilio nutempimo kaina – apie 47 eurų su PVM.

Savivaldybė ragina neeksploatuojamų (nenaudojamų), be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkus jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų. REKLAMA Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet yra ir opi problema aplinkosauginiu požiūriu.

Vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, neeksploatuojamas transporto priemones bendrojo naudojimo vietose laikantiems asmenims gali būti skiriama bauda nuo 70 iki 140 eurų (už pakartotinį nusižengimą – iki 300 eurų). Be to, teismo sprendimu tokios transporto priemonės gali būti konfiskuojamos.

Rekomenduojami video