Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniaus miesto opozicija vieninga: iš V.Benkunsko reikalaujama įvertinti vyr. architekto M.Pakalnio tinkamumą

Vilniaus miesto opozicijos įsitikinimu, pastarieji skandalingi įvykiai ir savivaldybei nepalankūs teismų sprendimai, susiję su statybų leidimų išdavimo teisėtumu Vilniuje, akivaizdžios klaidos saugant miesto vertingus medžius, želdynus ir viešuosius parkus ar skverus atspindi miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio nekompetenciją. O Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados dėl statybos teisinio proceso skaidrumo Vilniaus miesto savivaldybėje yra rimtas signalas Vilniaus merui kuo skubiau imtis veiksmų. Todėl matydama mero V.Benkunsko delsimą ir įtardama, kad savivaldybėje ir toliau tęsiami skandalingi buvusio mero Remigijaus Šimašiaus ir jo žmonos Gilmos projektai, itin kenkiantys žaliosioms sostinės erdvėms, Vilniaus miesto opozicija viešai kreipiasi į merą prašo skubiai įvertinti Mindaugo Pakalnio tinkamumą eiti miesto vyriausiojo architekto pareigas.

„Savivaldybė iš pradžių išduoda leidimus, o vėliau, po visuomenės spaudimo, ieško galimybių juos stabdyti. Tokie veiksmai yra tiesiog netoleruotini ir elementariai prasilenkia su sveika logika. Akivaizdi ir miesto vyriausiojo architekto nekompetencija ir chaotiškas darbų organizavimas, o meras Valdas Benkunskas turi galimybę parodyti, kad yra savarankiškas ir atstovauja vilniečiams. Dabar atrodo, kad jis daugiau aptarnauja koalicijos partnerių, buvusio mero ir jo šeimos verslo interesus“, – teigia opozicijos lyderis Artūras Zuokas.

Opozicijos pareiškime pabrėžiama, kad M. Pakalniui einant miesto vyriausiojo architekto pareigas, veiklos nenuoseklumas įgavo sisteminės veiklos pobūdį.

Akivaizdžiausias tokios veiklos pavyzdys - šalia garsaus pasaulio rašytojo Romaino Gary atminimo įamžinimui skirtos skulptūros „Berniukas su batu“ augantys 9 medžiai. Tai su M. Pakalniu suderintas medžių šalinimo projektas, o dabar savivaldybė su tuo pačiu Pakalniu priešakyje bando tuos medžius „gelbėti“.

„Vilniečiai toliau raminami pažadais ir deklaracijomis, o tikros valios ir ryžto keistimiestui ir miestiečiams žalą darančią, seniai įgrisusią sistemą, panašu, nėra. Priešingai – miesto planavimas ir toliau yra vykdomas tų pačių asmenų, tais pačiais ydingais ir, panašu, neskaidriais principais, paliekant reguliavimo spragas, o vėliau jomis piktnaudžiaujant. Būtent dėl šių, savivaldybės atstovų galimai tyčia paliekamų spragų ir daromų klaidų, teisiškai ginčus laimi įmonės, kurios kažkaip gauna leidimus ir įgyvendina savo projektus. O kur žiūri ir ką veikia savivaldybės atstovai, kelia daugybę klausimų.“ – sako Socialdemokratų frakcijos seniūnas Povilas Pinelis.

Deklaratyvų „rūpinimąsi“ želdiniais Vilnius turėjo ir su ąžuolu, augusiu Ceikinių gatvėje. Deja, jo visuomenei išgelbėti nepavyko. Nebūtų pavykę ir tuomet, jei jis nebūtų nukirstas. Mat, aplink ąžuolą buvo padidintas statinių aukštingumas bei suprojektuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Pasak ekspertų, tokiomis sąlygomis ąžuolas išgyventi beveik neturėjo jokių galimybių. Projektą rengė tuomečio mero R.Šimašiaus žmona, ir su ekspertų išvadomis buvo supažindintas miesto vyriausiasis architektas. Nukirtus ąžuolą meras V.Benkunskas žadėjo, kad kaltieji turės sumokėti per 100 000 eurų. Reali Aplinkos apsaugos departamentas paskaičiuota žala- vos 2889 eurų.

Daug abejonių kelia ir tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija neteisėtai išduoda statybos leidimus, kuriuos net po kelis kartus panaikina administraciniai teismai.

„Akivaizdu, kad M. Pakalnis neužtikrina statybos leidimų išdavimo procedūros skaidrumo ir teisėtumo. Dėl to kenčia ne tik viešas interesas, o administracija kaip institucija patiria žalą teisminio proceso metu, o pats statybų leidimo išdavimo procesas pripažįstamas neteisėtu. Dėl to nukenčia ir miestas, ir miestiečiai. Tokia vyriausiojo sostinės architekto savivalė yra neleistina. Neturiu jokių abejonių, kad merui Valdui Benkunskui atėjo laikas išpildyti savo rinkiminį pažadą kad architektūros srityje miestui reikia pokyčių.“ – sako opozicijos lyderis A.Zuokas.

Pareiškimą pasirašiusių trijų opozicinių frakcijų – socialdemokratų, „Laisvės ir Teisingumo“ bei Lenkų rinkimų akcijos-  atstovai reiškia įsitikinimą, kad naujajam merui pakaks savarankiškumo ir miestas būtų apsaugotas nuo apmaudžių ir netoliaregiškų sprendimų.

Rekomenduojami video