Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienkiemyje be elektros įsikūrę vilniečiai pagalbos nepageidauja

Ukmergės rajono policijos komisariatas praėjusią savaitę išplatino jautrią informaciją apie pareigūnus, sniegynais klampojusius iki užpustyto vienkiemio. Tačiau, pasirodo, tie gyventojai socialinių tarnybų pagalbos nepageidauja ir tenori, kad juos paliktų ramybėje.

Policijos pateiktame pranešime rašoma, kad rajono policijos komisariato vyriausiesiems patruliams Svetlanai Liaudanskienei ir Mariui Aleknavičiui teko pusantro kilometro klampoti pusnimis, skubant pas vienkiemyje gyvenančius asmenis.

Apie jų bėdą sužinota atsitiktinai. Vasario 11 d. į savanoriškai dirbančiųjų liniją skambinęs vyras papasakojo, kad važiuojant iš Vilniaus, netoli posūkio į Ukmergę, jį sustabdė moteris, kuri teigė, kad reikalinga pagalba asmeniui, gyvenančiam vienkiemyje.

„Į nurodytą vietą atvyko vyriausieji patruliai S. Liaudanskienė ir M. Aleknavičius. Pasikalbėję su moterimi, išsiaiškino, kad ji su draugu gyvena vienkiemyje, Pivonijos seniūnijoje. Kelias iki vienkiemio užpustytas. Moteris sakė, kad neturi mobiliojo ryšio telefono, tad negali išsikviesti pagalbos. Kad moteris sako tiesą, bylojo ir jos pėdsakai sniege.

Negalėdami privažiuoti, patruliai klampojo giliomis pusnimis iki sodybos. Paaiškėjo, kad namas kadaise sudegęs, o pora glaudžiasi sandėliuke, šildosi krosnele.

71-ų metų moteris pareigūnams paaiškino, jog į jai priklausančią sodybą su 63-ejų metų draugu atvyko iš Vilniaus dar kovo mėnesį, prieš karantiną. Gyvena be elektros, neturi telefoninio ryšio. Vyras serga, jam pasibaigė vaistai, kelias iki sodybos užpustytas, tad negalėjo išsikviesti pagalbos. Apie šių dviejų žmonių situaciją patruliai pranešė rajono socialinei tarnybai, seniūnijai. Buvo pasirūpinta, kad iki sodybos būtų nuvalytas kelias. Tuomet iškvietė greitosios medicinos pagalbos brigadą. Medikai vyrą apžiūrėjo, davė vaistų, tačiau į ligoninę nevežė“, – skelbia policija, tikėdamasi, kad rūpestį šiais žmonėmis perims seniūnija.

Tačiau šios seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Diržauskienė patikino, kad minėti asmenys pagalbos atsisakė, į savo būstą neįsileido ir tikino turintys pajamų savimi pasirūpinti. Jiems esą tereikėjo medikų pagalbos.

Socialinė darbuotoja R. Diržauskienė sakė, kad buvo nuvykusi pas minėtus asmenis, tačiau tikino, jog jos niekas į būstą neįsileido, pagalbos atsisakė.

Moteris su draugu, pasirodo, yra deklaruoti Vilniuje, o dabar gyvena savo mamos sodyboje. Kadangi gyvenamasis namas jau seniai sudegęs, laikinai glaudžiasi ūkiniame pastate.

Moteris socialinei darbuotojai patikino, kad nenori pasakoti savo gyvenimo istorijos ir aplinkybių, kodėl paliko namus sostinėje ir pasirinko atšiaurias sąlygas snieguotame atokiame vienkiemyje.

„Tikrai niekuo negalime padėti žmonėms, kurie pagalbos atsisako“, – tikino socialinė darbuotoja.

Rekomenduojami video