Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tyrimai parodė – Vilniaus miesto medus kokybiškas

SBA grupės bičių išsaugojimo ir miesto bitininkystės skatinimo projekto „Susibičiuliaukime!” iniciatyva ištyrus ant verslo centro „Green Hall“ Vilniuje apgyvendintų bičių suneštą medų, paaiškėjo, kad jo kokybė – aukšta, o sunkiųjų metalų nėra, sakoma pranešime.

Tyrimai atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje. Žiedadulkių tyrimai parodė, kad pavasarinis medus suneštas iš gausiai Vilniuje žydėjusių kaštonų.

Vilniaus medaus tyrimai – džiuginantys

„SBA iniciatyva „Susibičiuliaukime!” ir akredituotos laboratorijos cheminių ir mikrobiologinių tyrimų rezultatai įrodė, kad Vilniaus miesto medus yra švarus ir kokybiškas. Tai reiškia, kad galime ir miestuose prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, o čia surinktas medus yra sveikas ir turtingas įvairių skonių,“ – sako verslo centrą „Green Hall“, ant kurio įkurdinti aviliai, plėtojančios bendrovės „SBA Urban“ komercijos direktorius Giedrius Muliuolis.

Anot jo, mitus apie užterštą miesto medų griaunantys tyrimų rezultatai turėtų dar labiau paskatinti įstaigas, organizacijas ir verslus jungtis prie SBA iniciatyvos „Susibičiuliaukime!” ir užsiimti miesto bitininkyste.

„Laboratorija patvirtino, kad Vilniaus meduje sunkiųjų metalų nėra. Pavyzdžiui, švino, kadmio. Todėl tyrimai turėtų nuraminti skeptikus, manančius, kad miesto bitės renka užterštą nektarą. Kiti  kokybės tyrimo duomenys rodo, kad čia surinktas medus yra brandus ir natūralus, be pridėtinio cukraus,“ – sako Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto doc. dr. Algirdas Brukštus. Anot jo, nereikia aklai pasitikėti, kad kaimiškose vietovėse surinktas medus yra nepriekaištingas, nes žemės ūkyje šiuo metu naudojama daug augalų apsaugos priemonių, kurios kartais patenka ir į medų.

Medus iš kaštonų ir liepų

„Pavasarinis Vilniaus medus yra kaštoninis. Taip galime tvirtinti remdamiesi ant „Green Hall“ verslo centro surinkto medaus mikrobiologinių tyrimų rezultatais. Laboratorija nustatė, kad jame net 52 proc. kaštonų žiedadulkių. Dar trečdalis – iš erškėtinių augalų, tai yra nektaras suneštas iš vaismedžių, uogakrūmių, kitų sodo augalų, lauko gėlių. O vasarinis – greičiausiai bus liepų ir lipčiaus medus,“ – prognozuoja SBA bites prižiūrintis „Urbanbee.lt“ įkūrėjas, bitininkas Paulius Chockevičius.

Anot jo, šiame bityne Vilniuje nuo gegužės į vieną avilį bitės prinešė apie 30 kilogramų medaus. Medus sukamas ir kituose SBA grupės valdomuose verslo centruose bei įmonėse Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Raseiniuose, Utenoje ir Visagine, kur prižiūrimos bitės. SBA grupės darbuotojai drauge su bitininkais iš viso rūpinasi 20 bičių šeimų.

Pavasarį SBA pakvietė prie miesto bitininkystės iniciatyvos „Susibičiuliaukime!” prisijungti Prezidentūrą, Seimą, Vyriausybę, ministerijas, savivaldybes bei verslus. Kai kurie dar svarsto galimybes, o Vilniaus savivaldybė atsiliepė į kvietimą ir ant savo pastato išsikėlė du avilius.

Bičių išsaugojimo iniciatyvą „Susibičiuliaukime!” prieš dvejus metus paskelbė SBA grupė, siekdama atkreipti dėmesį į bičių nykimą pasaulyje bei jų reikšmę žmonijai bei ekosistemoms. Aviliai buvo iškelti ant Kaune ant verslo centrų „Kauno dokas“ ir BLC, taip pat Kauno balduose, SBA grupės įmonėse „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Visagino linija“, „Utenos trikotažas“ ir „Šatrija“. Miesto bitininkystė ypač populiari pasaulio didmiesčiuose – Londone, Paryžiuje, Niujorke, Varšuvoje ir kitur. 

Rekomenduojami video