Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas linkęs leisti ūkininkams gaminti naminukę

Seimas svarstys siūlymą įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 tūrio procentai, gamybą bei vartojimą.

Parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančioms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kurias parlamentarų grupės vardu antradienį pateikė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Už projektą pateikimo stadijoje balsavo 53 Seimo nariai, 14  buvo prieš, 17 parlamentarų susilaikė.

Naminukės įteisinimo dar teks palaukti, nes Seimas paprašė Vyriausybės išvados, o į Seimo salę projektas sugrįš pavasario sesijoje.

Pasak E. Gentvilo, šiuo metu naminukė gaminama nelegaliai, be apskaitos. „Turime tokią laukinę situaciją, iš kurios siūlau  išeiti taikant civilizuotą  kelią“, – sakė E. Gentvilas.  Jo nuomone, tai sumažintų tautos girdymo mastą.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis klausė Seimo narių, ar yra tokių, kurie yra neragavę naminukės, nematę, nežinoję, kur jos gauti?

Projektą pateikęs E. Gentvilas neslėpė, kad jaunystėje buvo pakliuvęs į tokią „nuodėmingą aplinką“.

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas mano, kad siūlomos įstatymo pataisos leistų užtikrinti kontrolę, kokybę šiuo metu šešėlyje esančios tokios produkcijos.

Tačiau su tokia „tautinio paveldo amnestija“ nesutiko Seimo narys Aurelija Veryga. „Šitas sprendimas prieštarauja valstybės alkoholio kontrolės  principams“, – tvirtino  A. Veryga, kviesdamas balsuoti prieš siūlomą projektą.

Projekto iniciatoriai siūlo leisti ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre, teikiantiems kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir kurie Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka yra sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai, gaminti ne daugiau kaip 1000 litrų per kalendorinius metus tokios naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų.

Gėrimai būtų gaminami, laikomi, vartojami ir parduodami tik gėrimus pagaminusiam ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje.

Šių alkoholinių gėrimų gamybos ir apskaitos, prekybos ir vartojimo taisykles, saugos ir kokybės rodiklius, technologijos reikalavimus, kontrolės tvarką nustatytų Vyriausybė.

Šiuo metu Lietuvoje yra draudžiama gaminti namų gamybos alkoholinius gėrimus, išskyrus fizinių asmenų asmeniniam naudojimui (t. y. ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti) gaminamus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų (alaus – ne didesnė kaip 9,5 procento).                                                         

Rekomenduojami video