Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruošia naujas bausmes teršėjams: konfiskuotų automobilius ir priekabas

Už miške išverstą priekabą šiukšlių – tiek automobilio, tiek priekabos konfiskacija. Tokią idėją Seime užregistravo konservatorė Aistė Gedvilienė. Anot parlamentarės, piniginės baudos teršėjų nesustabdo, dėl to reikia griežtinti bausmes.

Tiesa, Aplinkos ministras valstietis Kęstutis Mažeika tokios radikalios idėjos nepalaiko, mat drastiškas įstatymas leistų atimti automobilius iš žmonių, kurie ne vietoje numetė nuorūką, ar banano žievę.

Pavilnio regioninio parko darbuotojams su šiukšlintojais tenka kovoti nuolatos. Pavyzdžiui, vieni vyrai prieš daugiau nei mėnesį miške išvertė kalną atliekų ir paspruko. Po to kai gyvūnus stebinčios kameros juos užfiksavo, pažeidėjai buvo sučiupti.

Jiems teko susirinkti anksčiau išverstas šiukšles, sukrauti jas atgal į priekabą. Nors toks pasidrabstymas atliekomis užtraukia baudą iki 600 eurų, Seimo narė konservatorė Aistė Gedvilienė mano, kad piniginės baudos yra per švelni priemonė kovojant su teršėjais. Parlamentarė užregistravo įstatymo pataisą, kuri leistų konfiskuoti pažeidėjų transporto priemones bei šiukšlinimo įrankius.

 „Neteisėtai žuvaujant, ar neteisėtai medžiojant yra konfiskuojami įrankiai ir transporto priemonės, tai čia yra nemažesnė žala gamtai daroma šiukšlinant pamiškes ir miškus, tai kodėl mes negalime galvoti apie transporto priemonių konfiskavimą tokiems šiukšlintojams“, – sako Seimo narė Aistė Gedvilienė.

Jei šios idėjos virstų realybe, šiems vyrams, kaip kokiems brakonieriams tektų atsisveikinti su automobilio priekaba, o gal net ir pačiu automobiliu. „Jeigu pavyktų bent vieną kartą konfiskuoti automobilį tokiam teršėjui, tai būtų labai gera atgrasanti žinia visiems kitiems“, – pasakoja A. Gedvilienė. Vilniaus miesto savivaldybė aiškina, kad griežtesnes bausmes reikia skirti tiems pažeidėjams, kurie verčiasi šiukšlių išveržimu.

„Net plika akimi skelbimuose galima matyti tokių biznierių, kurie pasiskelbė apie atliekų išvežimo paslaugos tiekimą. Kai atvažiuoja iš tavo kiemo kažkas, kas neturi teisės ir neturi moralinių įsipareigojimų, tvarkingai tas atliekas sutvarkyti. Kai tos atliekos atsiduria pamiškėse, tai yra nebaudžiama, tokią padėtį ir turim. Pagavus už rankos ne tik užtrauks administracinė baudą, piniginę, bet tuo pačiu atims ir tą transporto priemonę“, – teigia Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Tiesa, ar konservatorės idėja sulauks Seime palaikymo – kol kas neaišku. Mat, aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika įsitikinęs, kad drastiškos bausmės toli gražu ne visada pasiekia tikslą. „Draudimais bandoma kažką tai apriboti, kažką tai apriboti, kažką išspręsti, bet tai dažnai nepasiteisina.

Jeigu galima kalbėti apie atėmimą, ar tai teisių, ar tai automobilio, ar tai priekabos, ar tai Lietuvos pilietybės, ar dar kažkaip sugalvotumėme, nes tai yra visų mūsų respublika ir tėvynė, tai abejotinas pasiūlymas, manau“, – kalbėjo ministras Kęstutis Mažeika.

 Ministras priduria, kad A. Gedvilienės siūlomas projektas sukeltų diskusijas, kada galima konfiskuoti automobilius, o kada ne: „Jeigu žmogus grybaudamas miške paliks maisto kelias atliekas, ar tai duonos gabalėlį, ar tai kažkokį suyrantį, banano žievę, tai kaip ir atlieka, bet bioskaidi, tam pačiam miškui bus trąša. Ar tai vertintina, tai jau pažeidimas, reikia atimti automobilį, kažką tai? Daugiau sumaišties“ „Aš tikrai pasitikiu, kad pareigūnai už graužtuką tikrai neatiminės transporto priemonės, tačiau jeigu atvežtas sunkvežimis ir išpiltas į pamiškę, tada tikrai galima galvoti apie pačią griežčiausią baudą“, – sako A. Gedvilienė.

Dauguma gatvėje kalbintų vilniečių nori, kad miškai būtų švarūs, tačiau dvejoja dėl automobilių konfiskavimo: „Na, gal kiek ir per didelė. Gal pinigais geriau nubausti. Dėl mašinos tai nežinau.“ „Gerai, taip tūri būti. Ne, ne. Aš mišką turiu, verčia pas mane. Net šiferio yra atvežta.“ „Automobilį būtų griežtoka, bet priekabą… Taip.“ „Gal žmogui turėtų būti galimybė vėliau tą priekabą atgauti. Gal taip žiauriai nereikia, bet jeigu yra šiukšlinama, tokia problema yra gal kažkokios „bausmelės“ reikėtų.“ Kęstutis Mažeika mano, kad miškus galima išvalyti kitomis priemonėmis: mokant visuomenę nešiukšlinti, ar didinant miškuose įrengtų kamerų skaičių.

Karolis Klikna

Rekomenduojami video