Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidento patarėjas: veiksmus dėl sankcijų reikia koordinuoti su kaimynais, o ne priimti patiems

Prezidentūros Aplinkos ir infrastruktūros grupės vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą krizę sukėlė patys valdantieji, o jų sprendimus vadina pralaimėjimu. Be kita ko, jis siūlo sprendimus dėl sankcijų priimti kartu su partneriais.

„Ką dabar matome, iš principo, yra pačios Vyriausybės vykdomos politikos krizė, sugeneruota pačios valdančiosios daugumos politikų. Prezidentas vertina, kad dabartiniai sprendimai yra pralaimėjimas, reputacinė žala padaryta, įmonės vadovas, kuris iš principo dirbo gerai, atleistas“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė J. Neverovičius.

„Neatsakyti klausimai yra likę, problemos, neaišku, kaip bus sprendžiamos. Tai iš principo yra Vyriausybės vykdomos politikos krizė“, – pridūrė jis.

Pasak J. Neverovičiaus, prezidentas antradienio susitikime su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu norės išsiaiškinti, kodėl skyrėsi Vyriausybės deklaruojamos vertybės nuo realių jų veiksmų, taip pat kels atskirų ministrų politinės atsakomybės klausimą bei sieks išsiaiškinti tolesnį ministro veiksmų planą.

Gitano Nausėdos patarėjo teigimu, Vyriausybė sprendimą dėl JAV sankcijų taikymo Lietuvoje turėti priimti ne savavališkai, o bendradarbiaudama su Vakarų partneriais. Anot jo, sankcijos turi būti įgyvendintos tik jas suderinus su visais sąjungininkais.

„Turėtume mobilizuoti visus kaimynus, sąjungininkus, dirbti kartu su jais, o ne patys atskirai. Turėtume siekti kuo mažesnės žalos verslui ir kuo didesnio poveikio režimui“, – nurodė J. Neverovičius.

„Turime veikti drauge su sąjungininkais, kaimynais, siekti ne demonstratyvaus žingsnio su didžiausia žala Lietuvos ekonomikai, bet bendrų suderintų veiksmų su ES, Vašingtonu, Norvegija“, – tęsė jis.

ELTA primena, kad G. Nausėda antradienį susitiks su M. Skuodžiu aptarti tolesnio veiksmų plano dėl tarptautinių sankcijų Baltarusijos režimui taikymo Lietuvoje.

Gruodžio 8 d. įsigaliojus Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijoms Baltarusijos valstybinei kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ šios įmonės produkcijos tranzitas per Lietuvą nesustojo.

„Lietuvos geležinkelių“ direktoriaus Manto Bartuškos teigimu, Baltarusijos bendrovė „Lietuvos geležinkeliams“ pervedė avansinį mokėjimą už trąšų tranzitą už lapkritį, gruodį ir pusę sausio mėnesio, tačiau tiek užsienio reikalų, tiek susisiekimo ministrai teigė apie tai nežinoję.

Dėl susidariusios situacijos „Lietuvos geležinkelių“ valdyba pranešė, kad M. Bartuška po pereinamojo laikotarpio pasitrauks iš direktoriaus pareigų.

Skaičiuojama, kad netekus „Belaruskalij“ užsakymų, bendrovė neteks maždaug 60 mln. eurų pajamų už krovinius. Jei iki 2023 m. galiojanti sutartis bus nutraukta, anot „Lietuvos geležinkelių“ vadovo M. Bartuškos, įmonei grėstų ieškiniai ir šimtus milijonų eurų siekiančios baudos.

Antradienį Baltarusijos bendrovės atstovė Irina Savčenko LRT radijui pranešė, kad nutraukus sutartį ieškinius pateiktų ne tik „Belaruskalij“, bet ir jos klientai.

Rekomenduojami video