Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pernai aplinkosaugininkai gavo beveik 7 tūkst. pranešimų apie pažeidimus

Pernai aplinkosaugininkai gavo beveik 7 tūkst. pranešimų apie pažeidimus.

Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, iš 6,86 tūkst. pranešimų 1,28 tūkst. buvo apie deginamas atliekas, 1,2 tūkst. – apie žvejybos taisyklių pažeidimus.

Ne darbo metu budėję aplinkosaugos pareigūnai 474 kartus buvo siųsti ištirti pranešimų dėl brakonieriavimo žvejybos srityje, maždaug 60 proc. ne darbo metu gautų pranešimų pasitvirtino.

Be žvejybos taisyklių pažeidimų, išvykimų metu nustatyti tokie aplinkosaugos reikalavimų nesilaikymo atvejai kaip aplinkos teršimas atliekomis, atliekų deginimas, netinkamas nuotekų, srutų tvarkymas ir kiti.

Iš viso Aplinkos apsaugos departamentas pernai gavo per 17,8 tūkst. pranešimų, beveik 10 tūkst. iš jų buvo apie įvykius su laukiniais gyvūnais: susidūrimus su transporto priemonėmis, atklydusius į jiems neįprastas vietas ar gyvenamąsias vietoves, keliančius pavojų.

Apie aplinkosaugos pažeidimus pernai gausiausiai pranešė Vilniaus regiono gyventojai, kurie kreipėsi 4,7 tūkst. kartų, Kauno regiono gyventojai – 3 tūkst. kartų ir Klaipėdos regiono gyventojai – beveik 2,5 tūkst. kartų.

Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Rekomenduojami video