Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Oficialu: pirmasis masinės vakcinacijos etapas – jau nuo gegužės 10 d.

Jau nuo kitos savaitės žadama visose savivaldybėse leisti skiepyti vyresnius nei 55 m. amžiaus žmones, o jau mėnesio pabaigoje tą galės padaryti visi norintieji.

Ministras konstatavo, kad vakcinacijos pažanga dėl savivaldybių specifikos yra skirtinga, bet pradėta diskusija, kaip suvienodinti procesą, ypač kai Lietuvą pradeda pasiekti didesni vakcinų kiekiai. „Nuo gegužės 10 d. mes startuotume su plačiosios visuomenės vakcinacija ir kiekvieną savaitę skiepijimas būtų atveriamas vis naujai amžiaus grupei. Tai reiškia, kad nuo gegužės 10 d. būtume stengtis būti vieningi ir sudaryti galimybę skiepytis visiems 55+ metų amžiaus gyventojams“, – aiškino A. Dulkys.

Nuo gegužės 17 d. būtų kviečiami vyresni nei 45 m. amžiaus asmenys, nuo 24 d. – vyresni nei 35 m. O nuo gegužės 31 d. – jau ir visi kiti, vyresni nei 16 m. „Tačiau prioritetinių grupių sąraše esantys žmonės, kurie dar nevakcinuoti, jie taip pat būtų kviečiami skiepytis bet kuriuo metu, kaip buvo ir iki šiol“, – pridūrė ministras. Jis teigė besiviliantis, kad gegužės 17 d. jau veiktų bendra registracijos sistema vakcinacijai.

Veiks bendra registracijos sistema

„Registruotis būtų galima spustelėjus savivaldybių svetainėse būsimas tam tikras nuorodas, taip pat – koronastop puslapyje. Visi keliai nuvestų į vieną tą pačią sistemą. Taip pat veiktų vienas skambučių centro numeris – karštoji linija 1808“, – tvarką aiškino ministras. Taip pat jis nurodė, kad bus galima ne tik pačiam registruotis, bet ir užregistruoti kitą asmenį. „Šiai dienai jau 17 savivaldybių yra prisijungusios, reiškia, jau vyksta vakcinavimo laikų takelių kėlimas į sistemą ir kai tik bus pasirengta, bus kviečiama gyventojus registruotis būtent elektroniniu būdu“, – teigė ministras.

„Tos savivaldybės, kurios šiuo metu naudojasi savo elektronine registravimo sistema, vėliau pereis prie bendros. Vilnius ir Kaunas jau tai darys automatiškai, nes ta sistema yra ta pati“, – pridūrė jis.

Šiuo metu kai kurios savivaldybės jau yra pradėjusios vakcinaciją pagal amžiaus grupes: kviečia skiepytis 55-erių ir vyresnius, o kai kurie ir 45-erių bei vyresnius gyventojus. Kartu ministras įspėjo, kad vakcinacijos planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus.

Kaip pažymi minsiterija, asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Intervalo tarp dviejų „AstraZeneca“ dozių trumpinti neplanuoja

Savivaldybės siekiant spartinti vakcinaciją siūlo trumpinti terminą, kada suleidžiama antra „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozė.

„Turime rimtų iššūkių siūlydami arba įkalbindami gyventojus pasiskiepyti vieno gamintojo – visiems žinomo – vakcina. Ji tikrai nepopuliari, nepriklausomai, ar organizuojamos gyvos eilės, ar kažkaip kitaip“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Paklaustas, ar visgi neketinama ankstinti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina, A. Dulkys teigė, kad jei tai taptų pagrindine priežastimi, kodėl vakcinos užsiguli, teks persvarstyti sprendimus.

Dar trečiadienį po Vyriausybės posėdžio jis sakė, kad startuoti su etapine vakcinacija pagal amžiaus grupes vis tik planuojama su tuo pačiu savaičių skirtumu: „Mėginsime pasieti kuo platesnį žmonių skaičių, kurie vakcinuotųsi. Vėliau, aišku, žiūrėsime, kas vyksta, kokia situacija su vakcinų likučiais, atsargomis, kita logistika. Ir gali būti, kad ateityje peržiūrėsime šį sprendinį priklausomai nuo to, kokią turėsime bendrą situaciją, kiek turėsime vakcinų, kaip vyks vakcinacija.“

Rekomenduojami video