Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neatsakingumo kaina – pelenais pavirtę gyvenimai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje kilo 3327 gaisrai, iš jų miesteliuose ir kaimo vietovėse – 1822 (54,8 proc.).

 Nors gaisrų skaičius miestuose ir kaimuose panašus, kaimiškose vietovėse žūsta gerokai daugiau žmonių. Šiemet gaisrų metu žuvo 46 žmonės, iš jų miestuose – 12, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 34. Net 24 žmonės kaime žuvo individualiuose gyvenamuosiuose namuose.

„Žūtys gaisruose susijusios su žmonių gyvenimo būdu, įvairiomis socialinėmis problemomis: nedarbu, skurdu, socialine atskirtimi, – sako departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas. – Kaimiškose vietovėse didžioji dalis žmonių gyvena individualiuose namuose, šildomuose krosnimis, o šiemet daugiausia – net 13 žmonių gaisruose ir žuvo dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių arba neatsargaus jų eksploatavimo.“

Šiemet dar 7 žmonės žuvo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 7 – dėl neatsargaus rūkymo, 3 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 2 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, po 1 – dėl savaiminio medžiagų užsidegimo, dėl tyčinės žmonių veikos (padegimų), 12 žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Pasak A. Gudžiausko, kas ketvirtas kaimo gyventojas nepasirūpina dūmtraukio valymu, kas penktas krosnį eksploatuoja nesaugiai, o kas dešimta krosnis yra netvarkinga. Autonominių dūmų detektorių neturi beveik pusė gyvenamųjų būstų, o iš tų, kuriuose žuvo žmonės, detektorių neturėjo net 96 proc.

Štai balandžio 28-osios vakare, Vilniaus r. Sužionių seniūnijoje, Skirlėnų kaime žuvo žmogus. Atvykus ugniagesiams mūriniame dviejų aukštų daugiabutyje, pirmajame aukšte, atvira liepsna degė 3 kambarių butas. Lauke prie degančio buto rastas apdegęs pro langą iššokęs vyras, jis perduotas greitosios pagalbos medikams. Apmalšinę liepsnas ir su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į vidų ugniagesiai kambaryje prie lango rado smarkiai apdegusį žmogaus kūną.

Kaip paaiškėjo, name gyveno sūnus su motina. Kaimynai pasakojo, jog pirmiausia išgirdo sprogimą, išdužo langai. Vyras spėjo išsigelbėti pro langą, o jo mama matyt jau nebeturėjo jėgų to padaryti. Kol kaimynai atsinešė kopėčias, visas kambarys jau buvo apimtas liepsnų. Spėjama gaisro priežastis – dujų nuotėkis. Kaimynai pasakojo, jog vyras mėgdavo prisidegti cigaretę nuo dujinės viryklės ir galbūt paliko atsuktas dujas.

Ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus, dar neturinčius autonominio dūmų detektoriaus, kuo greičiau jį įsigyti ir taip pasirūpinti savo ir namų saugumu.

Rekomenduojami video