Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto parko lapė lankytojų visai nebijo

Kėdainiečiams jokia paslaptis, kad Kėdainių miesto parke jau keletą metų iš eilės gyvena lapė. Gamtininkai ir parke dažnai besilankantys asmenys pastebi, kad lapė kasmet darosi vis drąsesnė. Pūstauodegę žmonės gali pamatyti ir 10–20 metrų atstumu, ne vienas ją jau yra nufotografavęs.

Seniūnaičio nebijo

Kėdainių miesto Parko seniūnaitijos seniūnaitis Ruslanas Linevas prieš keletą dienų lapę nufilmavo iš labai arti. Pūstauodegė prie aplinkosaugos reindžerio buvo priėjusi 10–12 metrų atstumu. Ruslanas laputę pakalbino, o ši, pažiūrėjusi į jį, pakapstė lapus ir ramiai nužingsniavo savo keliais.

Vaizdo įraše akivaizdžiai matoma, jog laputė visiškai nebijo žmogaus. Pats Ruslanas mano, kad miesto parko laputė kasmet vis labiau pripranta prie lankytojų.

Mato žmones

„Laputė gyvena parke, ji mato čia kasdien vaikščiojančius žmones. Žmonės dažnai taip pat pastebi laputę, ir niekas jos negąsdina, tiesiog stebi, grožisi.

Tad ši į žmones per daug dėmesio pradėjo ir nekreipti. Žinoma, lauputė yra laukinė, jos nei paglostysi, nei pagausi, bet pasigrožėti gamtos kūriniu visada labai malonu. Juo labiau kad ji kūrinys gyvena pačiame mieste“, – šypsojosi R. Linevas.

Nieko keisto

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako, jog miestų ir miestelių parkuose išvysti vaikštančią laputę nėra jokia naujiena.

„Žmonės mato laputes Vilniuje, Kaune, kituose mažesniuose miestuose. Yra tokių, kurie jas net maitina. Aš to nepatarčiau daryti, nes šie gyvūnai turi natūralaus maisto.

Į parkus šie gyvūnėliai užsuka pasisvečiuoti ieškodami maisto. Tiesa, yra ir tokių, kurie gyvena parkuose. Nieko čia nuostabaus. Laukiniai gyvūnai artėja prie žmogaus, o gal žmogus vis labiau braunasi į gyvūnų teritoriją. Visaip būna. Bet faktas tas, kad panašių atvejų bus vis daugiau“, – pažymėjo garsiausias Lietuvos gamtininkas.

Būta ir kitų

Kėdainiečiai dažnai mieste išvyta laukinius gyvūnus. Tiesa, daugiausia žmonės teigia matę voveraičių, stirnų bei pūstauodegių lapių. Žmonės gyvūnus matė miesto centre, Pramonės rajone, Respublikos gatvėje.

Gamtos žinovai ir specialistai ramina, kad lapės yra gana įprasti gyvūnai mieste ir grėsmės nekelia.

Ilgametė buvusi Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovė Birutė Morkūnienė sako, kad nėra pernelyg kuo stebėtis:

„Nieko čia stebėtino. Lapės, kiškiai, kiti smulkūs gyvūnai dažnai užklysta – juk aplink miestą daug krūmynų, miškų, kuriuose šie žvėreliai ir gyvena. Kartais jie apsigyvena didesniuose parkuose, tačiau dažniausiai gyvūnai nesikelia gyventi į miestą, tiesiog užklysta čia ieškodami maisto.“

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video