Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Metai nauji – bėdos senos: gelbėjo rapsais apsinuodijusią stirną

Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ gyvūnų priežiūros ir globos koordinatorei Gretai Linkei teko gelbėti rapsais apsinuodijusią stirną. Specialistės teigimu, tokios istorijos kartojasi kasmet, o šiemet Kėdainiuose tai pirmas atvejis. Visgi, kad ir kaip specialistė to norėtų, šis atvejis tikrai nėra paskutinis, tad ji primena, ką reikėtų atminti kiekvienam kraštiečiui.

Stirna keičia stirna

„Lygiai prieš metus paleidome į gamtą išgydytą stirną! Šiemet vėl turime stirną, kuri pati atėjo ieškoti pagalbos.

Istorija tokia pat – stirna apsinuodijusi rapsais, šalia didelis rapsų laukas. Stirna nelabai orientuojasi aplinkoje, tačiau jaučiasi visai neblogai“, – trumpai informavo G. Linkė.

Paaiškėjo, kad stirna sunkai orientuodamasi aplinkoje atklydo į sodybą, o geri žmonės neliko abejingi ir ieškojo pagalbos. Tuomet „Pifas“ ją ir suteikė.

Šiaušiasi plaukai

Visgi specialistė kreipiasi į žmones ir prašo, kad šie, pamatę nesiorientuojančią aplinkoje stirną, dar labiau jai nepakenktų.

„Šiaušiasi plaukai paskaičius žmonių patarimus – suduokite antibiotikų, auginkite kaip gyvūną ir dar visokio plauko neišmanėlių rašliavos.

Po šalčių rapsai tampa nuodingi stirnoms, jų priėdusios jos apsvaigsta, jaučiasi blogai, tad eina artyn žmogaus.

Jei pas jus atklydo tokia stirna, pasiūlykite vandens ir stebėkite būklę. Jei matote, kad prastėja, kreipkitės į gyvūnų organizacijas, kurios turi patirties gydant stirnas, jei stirna domisi maistu –  geras ženklas. Galima pasiūlyti šieno, grūdų“, – aiškino specialistė.

Gelbėjo ne vieną

Praėjusiais metais Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybas „Pifas“ gyvūnų priežiūros ir globos koordinatorei G. Linkei bei jos savanoriams bičiuliams teko gelbėti ne vieną į tokią situaciją patekusią stirną.

Taip pat teko nemažai padėti žmonėms tiesiog praktiniais patarimais.

„Pernai mūsų visos gydytos stirnos pasveiko ir grįžo į miškus. Būna atvejų, kai po paros ar kelių jos atsigauna ir pasveiksta pačios.

Jokiais būdais nesugalvokite stirnoms ieškoti namų! Tai laukinis gyvūnas ir privalo būti grąžintas namo! Į gamtą!

Tai be galo jautrus gyvūnas, kuris gali nugaišti net nuo streso, tad elkimės atsakingai“, – pažymėjo G. Linkė.

Rekomenduojami video