Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninėse trūkstant priemonių, respiratoriais apsirūpino Lietuvos bankas

Pasaulyje siaučiant koronavirusui visi ieško būdų, kurie padėtų apsisaugoti, tačiau jaučiamas įvairių priemonių trūkumas. Medikai kreipėsi į verslininkus, prašydami pagalbos ligoninėse, nes ir čia trūksta medicininių ir apsaugos priemonių. Lietuvos baku (LB), siekdamas prireikus apsaugoti savo darbuotojus, įsigijo 600 respiratorių, tačiau socialiniuose tinkluose dėl tokio LB sprendimo kilo pasipiktinimas.

Kovo 16 d. LB su įmone „Proteko“, parduodančia įvairias darbo saugos priemones, sudarė pirkimo–pardavimo sutartį. Sutartyje nurodoma, kad „Proteko“ įsipareigoja nurodytomis sąlygomis ir terminais pristatyti ir perduoti LB nuosavybėn vienkartinius respiratorius su vožtuvais.

LB įsigijo 600 respiratorių su vožtuvais, už kuriuos sumokėjo daugiau nei 4,7 tūkst. eurų.

Vieno respiratoriaus vertė 6,50 eurų.

Tokiu LB pirkiniu žmonės pasipiktino socialiniuose tinkluose – svarstė, kad toks banko sprendimas, kai priemonių trūksta ligoninėse, atrodo neetiškas.

Visgi kiti palaikė respiratorių pirkimą ir teigė, kad esant tokiai situacijai dėl koronaviruso, normalu apsirūpinti apsauginėmis priemonėmis siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą.

LB Paslaugų administravimo departamento direktorius Jonas Būgas komentavo, kad bankas dirba ir per karantiną, todėl apsirūpinta respiratoriais, jei jų prireiktų darbuotojams.

„Lietuvos bankas ir per karantiną priima ir išduoda grynuosius eurus komerciniams bankams, užtikrina mokėjimų vykdymą, saugojami Lietuvos banko pastatai. Tas funkcijas atliekantiems tarnautojams ir skirti, jei prireiktų, respiratoriai“, – sake J. Būgas.

Medikai prašo pagalbos

Pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius kreipėsi į Lietuvos verslininkus prašydamas paramos, nes ligoninėse pradeda trūkti medicininių ir apsaugos priemonių.

„Gerbiami verslininkai, prašau jūsų paramos Lietuvos Respublikai. Pinigų šį kartą nereikia, reikia priemonių. Artimiausiu metu prireiks daugybės dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Neklauskite kiek. Daug šimtų prie jau esančių 900. Tegu pasako specialistai“, – rašė V. Kasiulevičius.

Profesorius taip pat atkreipė dėmesį, kad artimiausiu metu ligoninėse prireiks daugybės respiratorių ir kitų medicininių priemonių.

Rekomenduojami video