Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Lifosa“ antrą kartą šiemet laikinai stabdo gamybą

Sankcijų suvaržyta ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ trečiadienį antrą kartą šiemet laikinai stabdo gamybą. Įmonė skelbia, kad tai lėmė vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumas bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.

Planuojama, jog pavykus susitarti su amoniako tiekėjais dėl būtino jo kiekio įmonė veiklą atnaujintų lapkritį. Laikinai sustabdžius gamybą, dauguma darbuotojų atliks valymo ir remonto darbus, o į prastovas planuojama išleisti nedaug žmonių. „Lifosos“ profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama pirmadienį BNS teigė, jog darbuotojams už prastovas vadovybė žada mokėti du trečdalius jų vidutinio darbo užmokesčio.

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas „Per 1,5 mėn. daugumos įmonių Lietuvoje bus pasibaigę pinigai“ Apie „Lifosos“ planus rugsėjo viduryje stabdyti veiklą pranešta praėjusį ketvirtadienį. Dėl Vakarų sankcijų Rusijai „Lifosos“ veikla pirmą kartą buvo sustabdyta nuo balandžio 10-osios iki rugpjūčio 7 dienos. Tuomet gegužę-birželį į prastovas buvo išleista didžioji dalis įmonės darbuotojų.

 Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. Gegužės 24-ąją darbą įmonėje pradėjo laikinoji administratorė, kurios užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 916 darbuotojų, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.

Rekomenduojami video