Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvoje – 548 nauji COVID-19 atvejai, 2 žmonės mirė

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 548 nauji koronaviruso atvejai, du žmonės nuo COVID-19 mirė, penktadienį praneša Statistikos departamentas.

Lietuva patenka į C3, raudonąją spalvinę COVID-19 zoną. Ligoninėse gydomi 354 COVID-19 pacientai, 43 iš jų – reanimacijoje Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 354 COVID-19 pacientai, 43 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Gydomų pacientų skaičius per parą kiek sumažėjo. Deguonis papildomai tiekiamas 300 žmonių, 22 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 50 žmonių. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 288 tūkst. 747 žmonės, tebeserga 5546 iš jų.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4440 žmonių, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9081 mirtis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustayti 288 747 infekcijos atvejai.

Apsisprendė dėl ribojimų neturintiems imuniteto

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė nusprendė, kokie ribojimai bus taikomis imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims. Šie asmenys galės apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, negalės lankytis prekybos ir pramogų centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, jie privalės dėvėti kaukes paslaugų teikimo vietose. Vis dėlto nuspręsta nedrausti imuniteto arba neigiamo COVID-19 testo neturintiems asmenims naudotis viešuoju transportu ir teikti ne tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas, kaip buvo siūlyta anksčiau. Numatyta, kad ribojimai įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos, tuomet asmenims be galimybių paso ar neigiamo COVID-19 testo bus apribota dauguma kontaktinių paslaugų.

„Mes šito siekiame todėl, kad turime užtikrinti, kad su COVID-19 susijusios hospitalizacijos netrukdytų kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimui. Kitas Vyriausybės tikslas – apsaugoti negalinčius skiepytis gyventojus“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

 Kokie pokyčiai laukia?

Įsigaliojus apribojimams, imuniteto neturintys žmonės galės apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jie negalės lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose. Ribojimai nebus taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

 Asmenys, neatitinkantys šių kriterijų, galės apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1500 kv. metrų. Mažiau leidžiamų veiklų Be galimybių paso trumpėja leidžiamų veiklų sąrašas. Asmenys galės užsisakyti tik smulkaus remonto paslaugas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, taip pat veterinarijos paslaugas, bus galima lankyti muziejų ekspozicijas ir parodas lankymas, o bibliotekose galima lankytis tik atsiimti ar grąžinti knygas. Jiems bus galima teikti socialines paslaugas, psichologinę pagalbą, keleivių vežimo bei teisines paslaugas, veiklą, susijusią su vaiko teisių apsauga.

Asmenys be galimybių paso nebegalės naudoti grožio paslaugomis, tačiau turės teisę lankytis atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, šventėse, kituose susibūrimuose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų. Imunitetą turintiems asmenims kaukės liks rekomendacija, o teikiant paslaugas nepasiskiepijusiems jos ir toliau bus privalomos. Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Rekomenduojami video