Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lauko galerijoje – spalvinga ir jautri paroda

Ukmergės socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos institucijoje skyrius kviečia į parodą, surengtą lauko galerijoje.

Joje eksponuojami skyriaus lankytojų darbai bei individuali Izidoriaus Vasiliausko neurografikos piešinių paroda.

„Neurografika – grafinis mūsų santykio su problema bei mūsų problemos pojūčių transformacijos metodas. Ši metodika leidžia dirbti su savo vidiniais išgyvenimais. Tai – meno terapijos metodas, padedantis išlieti savo emocijas ant popieriaus ir, dirbant su piešiniu, pasinerti į sąmonės gelmes. Toks darbas gali transformuoti problemą ir pakeisti savo realybę. O toliau suveikia paprastas dėsnis: jei keičiamės mes, keičiasi ir pasaulis aplink mus. Atitinkamai keičiasi ir tos problemos, kurios vargino“, – paaiškina Izidoriaus mama Jurgita, kuri yra psichologė, savo darbe taikanti įvairius meno terapijos metodus.

Izidoriaus mama džiaugiasi sūnaus pomėgiu. „Namuose pilnos dėžės flomasterių ir vis vien jų dar negana“, – sako ji.  Kiekvienas piešinys skirtas konkrečiam žmogui, kuris emociškai svarbus Izidoriui.

Izidorius savo iniciatyva kasdien piešia piešinį po piešinio. Užbaigęs vieną, pradeda kitą. Tai – didelio kruopštumo, kantrybės ir susitelkimo reikalaujantis darbas. Izidorius jau kelerius metus visa galva pasinėręs į linijų, spalvų, o kartu ir jausmų pasaulį, todėl kiekvienas piešinys – išgyventas ir išjaustas. Tai – dalelė Izidoriaus minčių ir emocijų, jo vidinio pasaulio, kuris skleidžiasi per užmegztą ryšį su žmonėmis, per bendravimą, ir kuris įkūnijamas paveiksluose.

Ta veikla džiugina jį, o jis pradžiugina kitus, dedikuodamas savo piešinius.

Rekomenduojami video