Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laikinai atsisakiusiųjų šildymo padaugėjo

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno įsakymu nuo šio antradienio, spalio 11 dienos, pradėtas 2022–2023 metų šildymo sezonas.

Įsakyme nurodoma, kad šilumos vartotojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios, nepažeidžiant teisės aktuose nustatytų higienos normų.

UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys sakė, kad, nepaisant išaugusių kainų, pirmąją šildymo dieną atsisakyti šildymo suskubo vos trys daugiabučiai namai.

Tačiau, trečiadienio duomenimis, atsisakiusiųjų šildymo padaugėjo – tokius pageidavimus pateikė aštuonių daugiabučių namų gyventojai.

Pasak direktoriaus, ankstesniais metais tokių namų būdavo iki keturių ar penkių.

Du iš minėtų namų apsisprendė be šildymo būti iki lapkričio, o kiti pageidavo šildytis pagal atskirą jų pačių prašymą.

Įmonės vadovo teigimu, prašymus dėl šildymo teikimo atidėjimo pateikti galima per pirmąsias dvi tris dienas. Procedūra nėra sudėtinga. Parašymui pradėti šildymą vėliau, nei nurodyta įsakyme, pritarti turi ne mažiau kaip 51 proc. daugiabučio namo butų savininkų. Tame pačiame prašyme nurodama data, iki kada namo gyventojai pageidauja atidėti šildymą.

Visi objektai turi šildymo sistemų prižiūrėtojus. Atėjus prašyme nurodytam terminui, susisiekiama su jais ir pradedamas tiekti šildymas.

Praėjusį rudenį šildymo sezonas Ukmergėje buvo pradėtas rugsėjo 22 dieną, o užpernai – spalio 14-ąją. 2019 metais centralizuotas šildymas buvo įjungtas rugsėjo 24 d.

Pasak direktoriaus, šildymo sezonas, lyginant su kitomis šalies savivaldybėmis, šiemet Ukmergėje pradėtas per vidurį – maždaug pusė savivaldybių jį jau pradėjo. Įprastai įstaigoms ir gyvenamiesiems namams šiluma pradedama tiekti ne tą pačią dieną, o per tris dienas nuo įsakymo įsigaliojimo.

V.Paknys pažymėjo, kad šilumos punktai daugiabučiuose yra išmanūs ir jų prižiūrėtojai gali sureguliuoti juos labai ekonominiu režimu.

Pasidomėjus, kiek šiemet Ukmergėje pabrangs šildymas, direktorius sakė, kad tiksliai to pasakyti neįmanoma – priklausys nuo dujų kainų biržoje bei oro temperatūros. Bet manoma, kad sąskaitos, lyginant su praėjusių metų tais pačiais mėnesiais, išaugs 70–80 proc. Viliasi, jog liūdniausias prognozuotas scenarijus, kad šildymas pabrangs dvigubai, neišsipildys.

Rekomenduojami video