Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur didmiestyje negalima palikti automobilio

Iš atokesnių vietovių atvykus į didmiestį, paprastai kyla galvosūkis – kur pastatyti automobilį: tai arba brangiai kainuoja, arba vietų iš viso nėra. Situacija vairuotojus skatina improvizuoti ir pasitelkti išradingumą, tačiau tai gali prasilenki su Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimais.

Neradę statymo vietos, o kartais tiesiog dėl patogumo, automobilius žmonės parkuoja ant šaligatvių, žalios vejos, vaikų žaidimų aikštelių ribose. Taip pat neretai užstatomi buitinių atliekų konteineriai, pravažiavimai į kiemą.

Tačiau statyti automobilio tam neskirtose ir eismui trukdančiose vietose draudžia KET – už tai numatytos baudos, kurių dydis siekia nuo 30 iki 90 Eur.

KET numato ir statymo gatvėse ypatumus. Čia reikėtų atkreipti dėmesį į kelio ženklus ir horizontalųjį ženklinimą, taip pat nepamiršti, kad automobilio negalima statyti skiriamosiose, greitėjimo ir lėtėjimo juostose, ant tiltų, estakadų ir viadukų bei po jais, taip pat tuneliuose, nebent esama stovėjimą leidžiančių ženklų.

Parkuotis draudžiama ir pėsčiųjų perėjose bei 5 metrų atstumu iki jų, o keliuose, turinčiuose po vieną kiekvienos krypties eismo juostą – ir arčiau kaip 5 metrų atstumu už perėjos.

5 metrų taisyklė galioja ir parkuojantis šalia sankryžų. Visas parkavimo taisykles vairuotojai neretai pamiršta būdami už miesto. Tačiau būtina įvertinti, kad čia netinkamai pastatytas automobilis gali pridaryti žalos gamtai.

Dažnai manoma, kad išsukus iš pagrindinių kelių, gamtoje automobilį galima statyti bet kur. Vis tik atsargumo ir sąmoningumo čia reikia dar didesnio. Automobilio negalima statyti šalia vandens telkinių, kad ir kaip patogu tai atrodytų poilsiaujant. Saugomų teritorijų įstatyme numatyta, kad automobiliai nuo vandens telkinių turėtų stovėti ne mažesniu kaip 25 metrų atstumu.

Užstatyti pravažiavimų ir neleistinai parkuotis nederėtų ne tik dėl gręsiančių baudų ar konfliktinių situacijų, bet ir dėl saugumo. Nelaimių atveju užstatytas pravažiavimas gali sutrukdyti gaisrinės ir greitosios automobiliams ar kitoms tarnyboms operatyviai privažiuoti prie namo.

Neleistinoje vietoje priparkavus automobilį taip pat kyla rizika, kad jį apgadins kitos transporto priemonės. Tokie atvejai yra traktuojami kaip eismo įvykiai, tačiau, deja, neretai jie lieka neužfiksuoti, nes apie smulkias daugiabučių kiemuose padarytas žalas dažnai nepranešama ir pasišalinama iš avarijos vietos.

Be to, ne vietoje pastatytas automobilis, bent jau Vilniuje, gali būti nuvežtas į specialią aikštelę.

VL

Rekomenduojami video