Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip sukurti Kalėdų stebuklą?

Kalėdų laukimas suteikia laimėspojūtį, tai maloniausia didžiųjų metų švenčių dalis. Todėl šiuo metu ypač svarbu kurti šventišką atmosferą, kuri teiktų vilties. Jau kelerius metus lietuviai pasitelkia paprastas ir išradingas idėjas, kurios nereikalauja daug pastangų, tačiau rezultatai akivaizdūs. O pats pasiruošimas šventėms prasideda nuo kiemo dekoravimo ir apšvietimo.

Šviečiančios puošmenos

Puošti galima ne tik kiemą, bet ir namą. Paprasčiausias sprendimas – girliandos, kurių šiais laikais nusipirkti tikrai nesudėtinga. Šiomis dekoracijomis galima apipinti visą namą, langus, įėjimą, įvairias statulėles, medžius, eglutes.

Be jokios abejonės, šiandien populiariausios kalėdinės lauko dekoracijos. Lietuvių kiemuose galima pamatyti šviečiantį Kalėdų Senelį, elnią, nykštukus, žvaigždes, snaiges – tai tik keli galimi variantai.

Lauke puošiamos eglutės ir kiti medžiai, kuriamos kompozicijos – gyventojų išradingumui ribų nėra. Tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį, kad kalėdinės girliandos ir dekoracijos būtų pritaikytos lauko sąlygoms, tuomet jos bus saugios ir patikimos.

Asociatyvi nuotr.

Tinkamas apšvietimas aplinką gali paversti tikra pasakų karalyste, todėl net įprasti šviestuvai gali būti naudojami kaip šventinės dekoracijos. Iš jų galima suformuoti įvairias kompozicijas ar apšviesti kalėdines statulėles. Kaip bebūtų, šios pasauliui išskirtinės Kalėdos turi būti kupinos ypatingos šviesos ir vilties.Prie šios misijos galime prisidėti visi.

Žirafos su striukėmis

Akivaizdu, kad šiemet žiemos šventės bus kitokios, be didesnių būrių artimųjų ir draugų, todėl norisi kuo daugiau šventinės nuotaikos aplinkui. Paprastai aktyviausi jos kūrėjai (parduotuvės, kavinės, restoranai), kiekvienais metais puošdavę vitrinas ar net gatves,šiemet išgyvena nelengvus laikus ir į kalėdines puošmenas investuoja ne visi. Vis dėlto yra verslo atstovų, kurie šiais metais nusprendė prisidėti prie bendro naudojimo viešųjų erdvių puošybos.

Asociatyvi nuotr.

Papuošti atgimusias Vilniaus senamiesčio Paupio erdves šiemet patikėta šventinių dekoracijų autoreiGritaiSviderskei. Pasak jos, Paupys – šiuolaikiškas, modernus ir labai gražus rajonas, todėl jis tiesiog prašėsi originalesnio požiūrio, netipinių sprendimų. Bene svarbiausiu Paupio kalėdiniu kvartalo akcentu tapo dvi didžiulės, įspūdingo 4 ir beveik 2 metro aukščio, pūkinėmis striukėmis ir spalvingais šalikais aprengtų žirafų skulptūros.G.Sviderskė tikina, kad egzotiški šiltųjų kraštų gyvūnai pasirinkti neatsitiktinai – taip ji siekė sukurti daugiau intrigos ir paskatinti praeivius pasukti galvas ieškant savų atsakymų.

Asociatyvi nuotr.

„Jei būtume pasirinkę Kalėdų Senelio, elnių ar besmegenių siluetus, būtų gražu, tačiau labai tradiciška, o idėjos norėjosi kitokios, neįprastos, – pasakojo ji. – Siekėme sukelti intrigą, kad kiekvienas žmogus savęs paklaustų: kodėl žirafos? Mes atsakome – o kodėl ne? Vasariški gyvūnai žiemos fone intriguoja, juolab kad egzotiškų žvėrių tema kalėdiniuose papuošimuose dabar atspindi naujausias pasaulines tendencijas – populiarūs tampa drambliai, liūtai, raganosiai...“

Drąsios idėjos

Pašnekovė pastebėjo, kad įprasti šventinių puošmenų sprendimai, nors yra amžina klasika, vis dažniau užleidžia vietą drąsesnėms idėjoms. Joms vis dažniau ryžtasi ir lietuviai – noriau įsileidžia naujoves, ieško iššūkių, siekia išsiskirti.

Apskritai papuošimams kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys – didžiausioms metų šventėms žmonės kasmet ima ruoštis vis kruopščiau ir anksčiau. „Jei seniau apie Kalėdas pradėdavome galvoti gruodžio viduryje, šiemet tas laikas labai paankstėjo –noras puoštis atsirado iš karto po Vėlinių, –aiškino dekoratorė. – Ir nenuostabu, juk dekoracijos suteikia daug teigiamų emocijų, o kai už lango niūru –sukuria laukimo jausmą, pakelia nuotaiką.“

Asociatyvi nuotr.

G.Sviderskės manymu, tokį požiūrį į dekoracijų svarbą pakoregavo ir karantinas – daugiau laiko praleisdami namuose, žmonės nori sukurti juose daugiau jaukumo, šilumos. Todėl ir miesto erdvėse esančios dekoracijos labiau džiugina – pasivaikščiojimai po šventiškai papuoštas gatves suteikia papildomo džiaugsmo.

„Dabar daugelis į papuošimus investuoja vis didesnes sumas. Žmonėms svarbus grožis, emocija, kurią jis teikia, šventinė dvasia. Kai puošėme Paupį,sulaukėme labai daug pozityvios aplinkinių reakcijos: žmonės fotografavosi, džiūgavo. Pasigrožėti sustojo net pro šalį važiuojantys automobiliai – ta emocija fantastiška!“ – kalbėjo dekoratorė.

Asociatyvi nuotr.

Burbulai ir paukščiai

Originalios idėjos, pasak G.Sviderskės, visuomet sudomina ir sulaukia išskirtinio dėmesio, todėl svarbu domėtis ir pasaulinėmis tendencijomis, nebijoti eksperimentuoti. Jos teigimu, dekoracijos įdomios tuomet, kai jos stebina, gal net šiek tiek šokiruoja, todėl pasaulyje menininkai vis dažniau imasi objektų, kurie intriguotų.

Asociatyvi nuotr.

„Tarp šiųmečių kalėdinių papuošimų akcentų – blizgios eglės, aukso, sidabro detalės. Į madą ateina mėlynos spalvos eglės, didžiuliai burbulai, kurių spalvinė gama taip pat varijuoja tarp mėlynos, žalios, turkio, samanų. Didelio populiarumo pasaulyje jau spėjo sulaukti aksominiai papuošimai – tamsiai raudoni, kreminiai, žalsvi – be jokių nėrinių ar „svarovskių“, tiesiog švaraus aksomo burbulai“, – pasakojo G.Sviderskė.

Pastaruoju metu itin madingu puošybos akcentu tampa paukščių figūros – kolibriai, papūgos, ypač blizgios, dekoruotos žvyneliais. Puošnumo suteikia ir balkonų dekoravimas šviečiančiomis girliandomis. Dekoratorė ragina to nepamiršti ir taip prisidėti prie bendros šventinės dvasios kūrimo miestuose. Tuomet Kalėdas tikrai bus galima išgelbėti.

Rekomenduojami video