Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip laikyti sodo techniką žiemą

Šiltas, ilgas ir minkštas ruduo galbūt užliūliavo kai kuriuos sodininkus ir, tikėtina, dar ne visi paruošė žiemoti sodo techniką bei įrankius. Kaip geriausia laikyti sodo techniką, priklauso nuo jos tipo ir patalpų – akivaizdu, kad, pavyzdžiui, kastuvas iš esmės nereikalauja jokios priežiūros prieš žiemą, skirtingai nei benzininė vejapjovė ar pjūklas.

Geriausia būtų, kad patalpa, kurioje laikoma sodo technika ir prietaisai, būtų sausa, pakankamai gerai vėdinama ir, žinoma, patikimai užrakinta. Nuo drėgmės įrankiai gali pradėti rūdyti. Įrankių sandėliavimo patalpa turėtų būti pakankamai didelė – mažus įrankius galima laikyti dėžėse, tačiau ilgesnius reikėtų sukabinti ant sienos.

Svarbu išplauti ir išvalyti vejapjovių ir vejos traktorių pjovimo mechanizmą – tam yra keli būdai. Dauguma vejapjovių bei vejos traktorių turi įmontuotą plovimo antgalį – tereikia prie jo prijungti žarną su vandeniu ir paleisti peilius suktis. Per kelias minutes visas pjovimo mechanizmas turėtų švariai išsivalyti nuo žolės liekanų ar kitų nešvarumų.

Jei plovimo antgalio nėra, teks išvalyti mechanizmą rankiniu būdu – tiesiog nuplauti vandens srove.

Prieš žiemą būtinai rekomenduojama ištuštinti degalų baką. Kitą sezoną verta pradėti naujais, šviežiais degalais. Taip pat senas tepalas turi būti išleistas, o bakelis išvalytas.

Daugumos senų vejapjovių bei traktoriukų degalų bakas pagamintas iš plieno. Tokio tipo bakai turi būti itin gerai prižiūrėti ir apsaugoti nuo korozijos. Naujų modelių degalų bakai gaminami iš plastiko, todėl nebereikia rūpintis dėl rūdžių.

Paliekant techniką žiemoti su degalais bake, į jį reikia įpilti specialaus stabilizatoriaus ar dvitaktės alyvos. Ant kiekvienos iš stabilizatorių pakuočių yra informacija apie reikalingą kiekį. Įpylę stabilizatoriaus, užveskite variklį ir leiskite jam kurį laiką veikti.

Prieš įrangą paliekant žiemoti, privalu įkrauti akumuliatorių. Krovimo procesui pasibaigus, akumuliatorius reikia išimti ir laikyti sausoje, šiltoje vietoje.

Nešiojamas žoliapjoves ar šakapjoves bei krūmapjoves taip pat būtina švariai išvalyti, nepalikti žiemai benzino bake. Kai įranga ilgai nenaudojama, degalai praranda savo savybes, išsisluoksniuoja ir gali pakenkti varikliui.

Taip pat rekomenduojama patikrinti įrankio pjovimo mazgą ir jo ašmenis – gal paaiškės, kad jau metas įsigyti naujus peilius.

Universalus patarimas prieš padedant daiktus žiemai – nuo visų jų nuvalyti žemes, purvą ar žoles. Taip pat – nuplauti ir gerai išdžiovinti. Išdžiovinti svarbu, nes į plyšelius patekusi drėgmė nešildomoje patalpoje (rūsyje ar lauko namelyje) gali virsti ledu, kuris gali pakenkti įrankiams.

Populiariausias būdas – nuplauti ašmenis vandenyje su trupučio ūkinio muilo, indų plovimo skysčio ar kitos nestiprios buitinės chemijos. Mažiau žinomas, tačiau gana efektyvus būdas yra naudoti alyvos bei smėlio mišinį – jis padeda lengvai nuimti bet kokius nešvarumus nuo sodo žirklių ar kitų ašmenų, taip pat nuo kastuvų ar pjūklų.

Kai įrankis išvalytas, reikėtų pagaląsti ašmenis. Tai turėtų būti daroma bent jau kartą per metus. Žinoma, jei įrankis naudojamas itin dažnai, ašmenis reiktų pagaląsti kartą per mėnesį. Vertėtų nepamiršti ir spyruoklių bei sujungimų – šias vietas reikėtų reguliariai sutepti. Taip pailginamas įrankių tarnavimo laikas, išvengiama galimų lūžimų ar kitokių rūpesčių.

Įrankių galandimą geriausia patikėti profesionalui, kuris turi tam reikiamą įrangą ir įgūdžius, be to, prireikus pakeis susidėvėjusias dalis ar pačius ašmenis. Paprastai tai nėra labai brangus dalykas, pavyzdžiui, pagaląsti „Bosch“ elektrinės žoliapjovės peilį Vilniuje vidutiniškai kainuoja apie 5 eurus.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad žiema yra pats geriausias laikas padaryti tvarką savo įrankių sandėlyje – juos peržiūrėti, įvertinti, paremontuoti, patvarkyti ar išmesti nebereikalingus.

sodo traktoriukai STIHL - Parkų Technika

Rekomenduojami video