Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvenimas brangs ir nakvynės namuose

Kaip ant mielių kylant įvairių paslaugų kainoms, brangs gyvenimas ir Ukmergės nakvynės namų gyventojams.

Su tuo susijęs klausimas buvo svarstytas praėjusią savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Ukmergės socialinių paslaugų centro pavaldume yra šalia policijos komisariato esantys nakvynės namai.

Šiuo metu laikinas apnakvindinimas juose yra nemokamas. Asmuo už pirmą mėnesį teikiamą apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugą nemoka, už antrą, trečią, ketvirtą, penktą ir šeštą mėnesius moka po 20 Eur per mėnesį.

Nutarta, kad ši kaina didės. Tik iki 7 parų žmonės nakvynės namuose galės gyventi nemokamai. Jei liks keliems mėnesiams, pusmečiui ar metams, mokės po 20 proc. nuo savo gaunamų pajamų. Dažniausiai tai – pašalpos ar pensijos. Bet ne tik.

„Pastebėjome, kad kai kurie nakvynės namų gyventojai įsidarbina ir čia gyvena ištisus metus. Iki šiol buvę 20 eurų mėnesiui – tikrai labai maža suma“, – sakė rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė.

Pagal patvirtintą tvarką gyventi šiuose namuose leidžiama iki 12 mėn. – per tą laiką žmogus turi išsispręsti savo problemas. Tačiau pasitaiko, kad žmonės čia po kurio laiko vėl sugrįžta.

Nakvynės namų gyventojų skaičius nuolat kinta. Vidutiniškai čia gyvena apie 20 ukmergiškių.

Savivaldybės tarybos posėdžio metu taip pat nutarta padidinti Ukmergės socialinių paslaugų centro (USPC) teikiamų pagalbos į namus, dienos socialinės globos asmens namuose, dienos socialinės globos institucijoje ir dienos socialinės globos institucijoje be maitinimo kainas, kuriomis vadovaujantis apskaičiuojami mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas dydžiai.

Socialinės globos kainą sudaro bendroji ir kintamoji socialinės globos lėšų dalys. Pernai, tvirtinant dienos socialinės globos institucijoje kainą, į ją buvo įskaičiuotas 5 Eur maitinimas asmeniui dienai.  Tačiau už tokią sumą šiandien žmones pamaitinti jau neįmanoma.

Klausimo sprendimo projekte teigiama, kad pasibaigus dienos socialinės globos institucijoje maitinimo sutarčiai ir apklausus maitinimo įstaigas paaiškėjo, kad paslaugų kaina asmeniui (pusryčiai, pietūs, vakarienė) rinkoje svyruoja nuo 9,90 iki 12,50 Eur. Atsisakius gėrimų ir konditerijos gaminių, nutarta, kad maitinimui teks 8 Eur per dieną asmeniui.

USPC teikiamų mokamų socialinių paslaugų kainų padidėjimas susijęs ir su darbuotojų darbo užmokesčio didėjimu. Pabrango komunalinės paslaugos, kuras, prekės. Be to, tenka naudoti asmens apsaugos priemones.

Savivaldybės tarybos sprendimu taip pat pripažintas netekusiu galios 2017-12-22 sprendimas, kuriuo tvirtinta Ukmergės rajono savivaldybės apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų teikimo ir apmokėjimo už paslaugas tvarka.

UŽ inf.

Rekomenduojami video