Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Drabužių parduotuvės ir knygynai virto atsiėmimo punktais

Naujai įsigalioję sugriežtinti karantino ribojimai per naktį parduotuves pavertė prekių atsiėmimo punktais. Nors prekyba leidžiama tik maisto ir kitoms būtinųjų prekių parduotuvėms, vaikiškų drabužių parduotuvė „Happeak“, veikianti Vilniaus prekybos centre „Europa“ paslaugas teikia ir toliau, tik kiek trumpiau.

Šiuo metu parduotuvė nuo 11 iki 15 val. suteikia klientams galimybę atsiimti internetu įsigytas prekes. Parduotuvės darbuotoja sako, kad kol kas didelių klientų srautų parduotuvėse nesusidarė. Veiklą tęsia ir knygynai. „Vagos“ tinklo knygynai nuo gruodžio 16 dienos taip pat tampa internetu įsigytų prekių atsiėmimo punktais. Tiesa, veiks ne visi padaliniai. „Taip, internetu įsigytas prekes galima atsiimti fizinėje parduotuvėje. Veikiančių knygynų darbo laikas nesikeičia, jis bus tikslinamas stebint klientų srautus“, – teigia Vilniaus Gedimino prospekte, netoli Seimo, esančios parduotuvės darbuotoja. Internetinės prekybos punktai Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“

Klientų aptarnavimo linijoje pranešama, kad „nuo šių metų gruodžio 16 dienos fizinės parduotuvės bus performuotos į prekių atsiėmimo punktus“.

Įraše taip pat pridedama, kad mažinant klientų srautus, prekių atsiimti atvyktų tik jas užsakę asmenys, nebūtų būriuojamasi. Bendrovės komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė informavo, kad įsigaliojus griežtiems karantino reikalavimams stabdyti fizinę prekybą ne pirmo būtinumo prekėms, parduotuvėse nebevykdoma prekybos vietoje. Patalpos pertvarkytos taip, kad atliktume tik vieną funkciją – saugiai ir greitai atiduotume klientams iš anksto internetu pateiktus užsakymus.

„Prekės lentynose klientams yra nepasiekiamos, jų įsigyti negalima. Reikia iš anksto užsisakyti internetu, pasirinkti kaip pristatymo būdą atsiėmimą viename iš mūsų užsakymų atsiėmimo punktų ir atvykti tik gavus mūsų informacinį pranešimą. Kviečiame klientus savo užsakymą atsiimti ne piko metu, kad galėtų tikrai ilgai nelaukiant ir saugiai jį atsiimti“, – komentavo atstovė.

Jos teigimu, darbo laikas įprastai kiekvienais metais kalėdiniu laikotarpiu yra šiek tiek ilgesnis nei įprastai. Ilgiau dirbama tam, kad būtų suspėta aptarnauti išaugusį klientų kiekį. Veikia ir alkoholio parduotuvės Specializuotos alkoholio parduotuvės, kuriose maisto produktai užima gana nedidelę asortimento dalį, dirba taip, kaip dirbo iki šiol. Parduotuvių darbo laikas taip pat nėra ribojamas – dirbama įprastiniu grafiku.

„Visos mūsų parduotuvės veikia, ribojame tik žmonių, galinčių užeiti, kiekį“, – teigia Vilniaus prekybos centre „Ozas“ įsikūrusios parduotuvės „Vynoteka“ darbuotoja. Darbuotoja pridūrė, kad veikia ir pavienės, ne tik prekybos centruose esančios, šio prekybos tinklo parduotuvės.

Vyriausybės nutarimas Sekmadienio vakarą priimtame Vyriausybės nutarime dėl karantino griežtinimo skelbiama, kad nuo gruodžio 16 dienos draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves ir prekybos centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla.

Draudimas netaikomas: Parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; Maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose vietose; Internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Lauko prekybai eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms. Parduotuvėse, įskaitant esančias prekybos ar pramogų centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas 1 lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 asmuo.

Nuo trečiadienio įsigalioję sugriežtinti prekybos ribojimai taikomi visoms prekybos vietoms, išskyrus parduotuves, prekiaujančias maisto produktais, veterinarijos prekėmis, vaistines ir ortopedijos prekių parduotuves. Vis dėlto panašu, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės randa būdų veiklai tęsti ir sugriežtinus karantiną.

Rekomenduojami video