Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl padaugėjusių medienos vagysčių Molėtų miškai bus stebimi

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamentas informuoja, kad, pradėjus tyrimą dėl savavališkai iškirsto miško Molėtų rajone šalia Dundulių kaimo, teritorijoje iškart buvo įrengtos vaizdo kameros ir teritorija stebima. Požymių, kad medieną būtų kėsinamasi išvežti ar ji būtų vežama, nenustatyta, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Atliekami visi veiksmai, kad neteisėtus kirtimus vykdę asmenys būtų nubausti, atlygintų visus nuostolius ir atkurtų kirtavietę. Departamentas, teikdamas tarnybinę pagalbą, aktyviai bendradarbiauja su policija“, – sako Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij. 

Pranešama, kad Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatas, atliekantis ikiteisminį tyrimą, vasario 14 d. kartu su departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnais atliko teritorijos patikrinimą – požymių, kad rąstai, jų stiebai ar malkos galėtų būti išvežtos (pavogtos), neaptikta. Dėl gamtinių sąlygų labai tiksliai suskaičiuoti (išmatuoti) nupjautus medžius (medienos tūrį) nėra galimybės, bet preliminarūs skaičiavimai ir matavimai atlikti. 

T. Ablačinskij atkreipia dėmesį, kad Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai buvo atlikę išankstinius matavimus ir preliminariai apskaičiavę miško ištekliams padarytą žalą – šie duomenys su visa kita surinkta informacija perduoti ir Molėtų rajono policijos komisariatui. Valstybinė miškų tarnyba yra išdavusi leidimą išpjautą medieną ištraukti į laikiną sandėliavimo (saugojimo) vietą, todėl, baigus medienos ištraukimo darbus, nukirstos medienos tūris netrukus bus patikslintas.  

Administracinio nusižengimo tyrimą aplinkosaugininkai pradėjo pernai lapkritį, gavę pranešimą dėl galimai neteisėtos veiklos miške Molėtų rajone. Pareigūnai nustatė, kad miškas buvo kertamas savavališkai, neturint leidimo, tyrimo metu nustatyti ir pažeidimais įtariami asmenys, dėl kurių patraukimo atsakomybėn vykdoma teisena. 

Departamentas atkreipia dėmesį, kad teritorija stebima ne tik vaizdo kameromis, bet ir nuolat tikrinama aplinkosaugininkų. 

Primenama, kad neteisėti kirtimai vykdyti valstybiniame nesuformuotame žemės sklype (žemės plotas neturi unikalaus ir kadastrinio numerio), pagal Miškų valstybės kadastrą priskiriamame VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio Videniškių girininkijos taksaciniam miško sklypui. 

Rekomenduojami video