Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl A. Dulkio ministerijos įvykdyto laidos pirkimo "valstiečiai" kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydama pagal kompetenciją įvertinti Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtą laidos filmavimo ir viešinimo paslaugų viešąjį pirkimą. Šiam pirkimui įvykus buvo pasirašytas sutartis dėl laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ filmavimo ir viešinimo paslaugų, kurios vertė – 9,9 tūkst. eurų. 

„Pirkimas, kada ministras įsigyja savo visuomeninio patarėjo rodymo žiniasklaidoje paslaugas, to net nepažymint kaip reklamos – peržengia bet kokias moralės ir padorumo ribas. Tai yra neatsakingas valstybės lėšų naudojimo pavyzdys tuomet, kai tų lėšų stinga ir valstybė net yra priversta skolintis tam, kad suvaldytų krizes. Negana to, šios istorijos herojai net neslepia, kad dirbtinai buvo sumažintas mokėjimas už laidą vien dėl to, kad laidos pirkimas būtų pritemptas prie tos sumos, kada jau leidžiama paslaugas pirkti supaprastintu būdu ir apie pirkimą pagal įstatymą nėra privalu paskelbti viešai. Apie kokį sveikatos apsaugos ministerijos skaidrumą naudojant mokesčių mokėtojų pinigus tuomet kalbame?“, – klausia LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS lyderis pastebi, kad pastaruoju metu valdantieji vykdo visą eilę pirkimų, kurių tikslingumas bei skaidrumas yra abejotinas.

„Yra akivaizdu, kad pasinaudojant krize stengiamasi pirkti neskelbiamų derybų būdu, taip sumažinant skaidrumą, o įsigyti daiktai, kaip kad „auksiniai nameliai“ migrantų apgyvendinimui, kaip galima spręsti iš žiniasklaidos, gerokai viršija rinkos vertę. Panašu, kad tai sisteminė problema – tą rodo ir šis sveikatos apsaugos ministerijos pirkimas, dėl kurio vertinimo kreipėmės į VPT. Ministerija, pasirūpinusi patarėjo reklama, gaila, bet visiškai nesirūpina efektyviu vakcinacijos kampanijos viešinimu, nėra sukūrusi jokios viešinimo strategijos – dėl to rezultatus kasdien matome. Deja, už tai moka visa visuomenė aukščiausią kaina – žmonių mirtimis“, – pažymi R. Karbauskis.

Rekomenduojami video