Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bažnyčios kurantai patinka ne visiems

Į "Ukmergės žinių" redakciją paskambinusi miesto centre gyvenanti moteris pasakojo, kad kas valandą sklindantys skambūs garsai trukdo ir išmuša iš vėžių. Sako, kad skundžiasi ir netoli gyvenanti kūdikį auginanti mama. Esą užmigdytas vaikelis nuo tokių garsų pabunda. Klausia, ar negalėtų kurantai bent jau mušti ne visas valandas, o tik suskambėti kartą.

Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas pirmiausia priminė, kaip veikia kurantai – bokšto laikrodis, perduodantis miestiečiams informaciją apie laiką.

„Konkrečiai mūsų bokšte įrengti skaitmeniniai kurantai, įrašais transliuojantys garsinius signalus apie laiką. Laikrodžio su rodyklėmis bokšte nėra, tad, jei kiekvienai valandai skambėtų vienas varpo dūžis, nebūtų galimybės sužinoti konkretaus laiko.

Gamintojai yra įdiegę dvi laiko transliavimo galimybes. Pirma – visą parą veikiantis laikrodis su ketvirčių signalais 24 valandas, antra – dienos laiko laikrodis, skambantis tik kas valandą, nuo 7 iki 22 valandos. „Šiuo metu, mes naudojam antrą, bet yra galimybė paleisti ir pirmą“, – sako klebonas.

Pasak jo, įrenginys turi varpų skambinimo programą, kuri naudojama kviesti tikinčiuosius į pamaldas bažnyčioje. Yra ir kariliono programa. Naudojant ją galima šventės metu pradžiuginti miestiečius ir svečius, kviesti turistus išklausyti giesmių skambesio.

„Varpų laikrodžio skambėjimas miestiečiui gali padėti efektyviai organizuotis savo dieną, priminti apie svarbius reikalus ar susitikimus. Kiekvienas gali prisitaikyti pagal savo poreikius. Deja, išlieka ir negatyvus reiškinys, nes varpo garsas pasiekia visus, net jei tam poreikio nėra.

Varpo garsas gali trikdyti dar ir dėl religinių asociacijų, bet joms pagrindo nėra, nes kurantai – bokšto laikrodis. Reikia sutikti, kad naujas, neįprastas garsas mieste gali pradžioje trukdyti ir trikdyti, bet laikui bėgant prie jo priprantama ir tiesiog praleidžiama negirdomis. Tad šiandieną miestiečių norėčiau paprašyti šiek tiek kantrybės. O ateityje, jei šis laikrodis Ukmergėje neprigis, visuomet galima ištraukti elektros laidą iš lizdo...“ – sako kunigas Š. Petrauskas.

Rekomenduojami video