Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atskleidė, kaip jaučiasi trečiąja vakcina nuo COVID-19 paskiepyti lietuviai

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose praėjusią savaitę trečiąja doze nuo koronaviruso buvo pradėti skiepyti pažeidžiamiausi ligoniai. Apie tai „Žinių radijas“ kalbėjosi su Santaros klinikų direktoriumi medicinai, gydytoju hematologu Valdu Pečeliūnu.

Gydytojas hematologas V. Pečeliūnas „Žinių radijui“ sakė, kad nuo praėjusios savaitės trečiąją – sustiprinančiąją – vakcinos doze spėta paskiepyti iki 100 pažeidžiamiausių pacientų. Gydytojas sako, kad nei vienas iš šių žmonių nepajuto neigiamų signalų: „Kol kas jokių neigiamų signalų negavome. Apskritai, žmones, kurie turi kažkiek silpnesnę imuninę sistemą, turi ir menkesnes reakcijas į vakcinaciją“.

Skiepijasi noriai

Santaros klinikose vakcinacijos pradžioje imunosupresuoti asmenys buvo vieni pirmųjų, kurie buvo skiepyti nuo koronaviruso, pasak gydytojo V. Pečeliūno, tad pacientai tikrai turėjo netikrumų. „Šiuo metu negirdėjau kažkokių didelių abejonių. Dauguma mūsų pacientų džiaugiasi ta galimybe ir puikiai žino, kad vakcinos sukuriama imuninė apsauga gali būti mažesnė. Daugumai mūsų pacientų yra padaryti tyrimai antikūnų, kurie, deja, patvirtina tai, kad jų imuninė sistema silpniau reaguoja į vakcinaciją.

Buvo džiugesys ir žmonės skuba pasinaudoti ta galimybe gauti sustiprinamąją dozę. Mokslo duomenų tikrai yra, nėra jie gausūs, tačiau pagrindžia sustiprinančios dozės naudojimą. Pacientams trečia dozė gerokai padidina antikūnų kiekį ir taip sumažina infekcijos tikimybę“, – pasakoja gydytojas hematologas.

Vien vakar vakcinacijos centruose paskiepijo beveik 25 tūkst. gyventojų: „Vyriausybė mus varo į kampą“ Prabilo apie ketvirtąją dozę Visgi gydytojas „Žinių radijui“ sakė, kad kol kas prognozuoti apie ketvirtąją dozę anksti: „Šiuo metu tiktai pirmieji duomenys pasirodo apie trečiosios dozės veikimą, todėl apie ketvirtosios dozės naudojimą ir antikūnų dinamikos po trečiosios dozės, duomenų tikrai nepakanka. Mes galime atsiremti nebent į istorinius duomenis, kai vakcinuojama dėl kitų, taikomos kitos vakcinos. Tie duomenys pagrįsta sustiprinančiųjų dozių naudojimą hepatitų, kitų bakterinių ligų atvejų.

Mokslas turi duomenų apie kitas ligas, bet duomenų apie covidą, kurie leistų atsakyti į klausimą, ką daryti toliau po trečiosios dozės, trūksta. <...> Susidaro įspūdis, kad bent 6-12 mėnesių, jeigu žmogus yra sveikas, apsauga po vakcinos tikrai galioja.

Tikėtina, kad kas 12 mėnesių, o gal ir rečiau, reikės revakcinacijos, jeigu žmogus sveikas“, – sakė gydytojas. Santaros klinikų direktorius medicinai, gydytojas hematologas V. Pečeliūnas sako, kad iki rudens tikisi suskiepyti visus pažeidžiamiausius pacientus.

Rekomenduojami video