Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
40 eurų už šiukšlių tvarkymą? Miestiečiams tai gali virsti realybe

Nuo sausio 1-osios Vilniuje įsigaliojo naujos atliekų tvarkymo taisyklės, pagal kurias šachtines atliekų šalinimo sistemas turintys daugiabučiai yra įpareigoti jas užsandarinti. O jau nuo vasario 1-osios bus pradedama išvežti po šachtomis stovinčius konteinerius. Tiesa, visgi galimybę rinktis, ar šachtas užsandarinti, ar jas palikti, gyventojai turės, tačiau bet kuriuo atveju teks susimokėti.

Tiems, kurie nuspręs užsandarinti šachtas teks susimokėti už jų užvirinimą. O štai tiems, kurie norės toliau jomis naudotis, gali tekti kiekvieną mėnesį pakloti dešimtis eurų. Tiesa, pagal naujas Atliekų tvarkymo taisykles, Vilniaus miestas nustos aptarnauti šachtines sistemas daugiabučiuose palaipsniui.

Konteineriai po šachtomis kol kas bus išvežti tik iš tų daugiabučių, šalia kurių jau yra įrengtos požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Kitiems daugiabučiams bus galima naudotis šachtomis ir toliau, kol minėtos konteinerių aikštelės bus įrengtos. Kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, tokių pokyčių imtasi dėl nepageidaujamų kvapų ir netinkamų higieninių sąlygų. Taip pat, po šachtomis stovintys konteineriai nėra pritaikyti rūšiavimui.

Visgi daugiabučių administratorius „Mano būstas“ klientams sudarys galimybę pasilikti atliekų šalinimo šachtas. Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Joana atsiuntė savo daugiabučių skelbimų lentoje rastą skelbimą apie gyventojų apklausą. „Mano būstas“ iki sausio 10 dienos vykdo šachtines atliekų šalinimo sistemas turinčių daugiabučių gyventojų balsavimus, ar šie nori pasilikti atviras šiukšlių šachtas, ar nori jas užsandarinti.

Mat savivaldybė negali pastato savininkui nurodyti, kaip su jomis elgtis. Vytautas Budreika Vytautas Budreika „Viena iš namų administratorių pareigų yra užtikrinti bendrųjų patalpų švarą. Jeigu gyventojai primėto šiukšlių ten, kur jų mesti negalima, tai namo administratorius turi teisę už papildomą mokestį sutvarkyti tokias paslaugas. <...>

Atliekų tvarkymo taisyklės yra privalomos visiems Vilniaus gyventojams ir jos nėra rekomendacinio pobūdžio. Atsiradus pusiau požeminėms aikštelėms, iš daugiabučių šachtų konteineriai bus išimti. Privačių daugiabučių šachtomis turi pasirūpinti patys turto savininkai arba pastatą administruojanti įmonė“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės Atliekų tvarkymo poskyrio patarėjas Vytautas Budreika.

Tiesa, šachtų pasilikimas gyventojams kainuotų nemažus pinigus. Be to, kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, atvirų šachtų pasilikimas nusižengia šiuo metu galiojančioms higienos normoms. Jei gyventojai sutiks pasilikti šachtas ir jomis toliau naudosis, sukauptos šiukšlės kris nebe į konteinerį, o į patalpą po šachta – konteinerinę. Savo ruožtu „Mano būstas“ žada susikaupusias šiukšles išvežti kartą per savaitę ir valyti bei dezinfekuoti patalpas.

Rekomenduojami video