Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stabdomi pilies renovacijos darbai – po senu tinku slypėjo arkos

Nors Tauragės pilyje kasdien zuja daugybė lankytojų, darbuotojų ir moksleivių, vis tiek panašu, kad ji dar kupina paslapčių. Moksleivių kūrybos centre vos pradėję darbus statybininkai aptiko po tinko sluoksniu paslėptų arkų ir plytines grindis. Darbai sustabdyti, patalpos užleidžiamos ekspertams.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistai praėjusią savaitę sužinojo apie radybas Tauragės pilyje. Moksleivių kūrybos centro (MKC) direktorė Jolanta Kazlauskienė, pasidžiaugusi pagaliau prasidėjusia renovacija, dabar teigia irgi džiūgaujanti – juk vertingus dalykus išsaugoti nėra blogai.

– Renovacijos darbų stabdymo priežastis nėra bloga. Tiesiog statybininkai aptiko tai, kas saugotina ir vertinga. Praardžius tinką pasimatė arkinės durys. Tai neliūdim, gal gražesnes duris turėsim, – linksmai kalbėjo J.Kazlauskienė.

Ji aprodė žurnalistei statybininkų jau ištuštintas pilies erdves. Šiuo metu ten neįpratai tuščia ir tylu, kalbant skamba aidas. Direktorė ir mosteli ranka ta kryptimi, kur galima apžiūrėti pirmąjį radinį. Kuo puikiausiai matyti užmūrytos kelios arkos. Ten, kur salės gale iškirsta durų anga, nuardytas tinkas ir po juo taip pat matyti arka – tikėtina, kad kažkada ten buvo ne mums įprastos stačiakampės, o didelės ir didingos arkinės durys. Gal tik praėjimas. Dabar tokius dalykus teks išsiaiškinti specialistams. MKC vadovė taip pat rodė, kad statybininkai atkreipė dėmesį į ant senesnio tinko sluoksnio pasimačiusią sienų spalvą. Ar ji kuo nors ypatinga, kol kas sunku pasakyti.

– Gyvename kol kas susispaudę. Gitaros klasė dirba toje pačioje patalpoje su siuvėjais. Žinoma, ne visi vienu metu. Sudarėme grafikus ir taip bandome išsisukti. Renginius organizuojame savo partnerių patalpose, – apie darbo sąlygas užsiminė J.Kazlauskienė.

MKC vadovė svarstė, kad po tokių radinių gali ir darbų atlikimo kaina keistis, tačiau plačiau apie tai komentuoti atsisakė. Sunku pasakyti ir kiek laiko teks susispaudus vykdyti veiklas, mat akivaizdu – remontas greit nesibaigs.

Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus vedėjas Vidas Narbutas atskleidė, kad kol kas neaišku, kokio laikmečio atrastas mūras ir tinkas.

– Į klausimus turės atsakyti specialistai. Jie viską įvertins. Šiuo metu galiu pasakyti tik tiek, kad korpuse rastos vertingos savybės – skliautai. Jei būtų pripažinta, jog tai tikai vertingosios savybės, reiktų jas restauruoti, kad išliktų, – apie radinius dėstė V.Narbutas.

Tauragės MKC patalpas renovuojančios UAB „Virdaleka“ vadovas Virginijus Mažeika „Tauragės kurjerio“ žurnalistei patvirtino – darbai sustabdyti, patalpos užleidžiamos ekspertams, kurie tirs radinius. Tiesa, įmonė turi reikiamus atestatus. Ir jei bus nustatyta, kad radybas reikia restauruoti ir išsaugoti ateities kartoms (tikėtina, kad taip ir bus), tuomet naujo konkurso neprireiks – vadovas tvirtino tęsiantis darbus. Tik štai renovacijos pabaigos data lieka visiškai neaiški, mat vien tyrimams ir kitiems formalumams atlikti bei projektui pakoreguoti gali prireikti trijų mėnesių ir daugiau. Tai reiškia, kad visą šį laikotarpį statybininkų patalpose nebus.

Visgi prie džiuginančių radinių yra ir kitokių naujienų. Po Moksleivių kūrybos centro patalpomis esančios Tauragės krašto muziejaus menės vos nesubyrėjo nuo statybininkų darbų. Nelaimės išvengta, tačiau menių patalpas teko šluoti. Bėdų pridarė rengiamas liftas. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus sakė, kad teko prašyti statybininkų nebegręžti gilyn. Taip pat muziejaus menes apžiūrėti atėjo specialistai. R.Vaitkaus teigimu, didelės problemos kol kas nėra, tačiau kaip toliau bus su lifto įrengimo darbais, neaišku.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video