Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moksleivių tėvai užplūdo gėlių parduotuves

Šiemet rugsėjo 1-ajai gėlėmis moksleivių tėvai rūpinasi skirtingai – vieni užsisako iš anksto, kiti laukia paskutinės minutės, nes nėra tikri, ar šventė įvyks, sako gėlių pardavėjai. Anot prekybininkų populiariausia šventės gėlė – kardelis. O jo kaina skirtingose prekybos vietose svyruoja nuo keliasdešimties centų iki kelių eurų.

Kitų, taip pat mėgstamų, rudens gėlių žiedų kainos Vilniuje ir Kaune šiemet taip pat kai kur skirtingos. Kol kas daugiausia išankstinių užsakymų Vilniuje „Happy flowers“ gėlių salono savininkė Šviesa Vinkšnelė sako, kol kas sulaukianti daugiau išankstinių užsakymų, o gyva prekyba, moters teigimu, tikėtina, suintensyvės rugsėjo 1-osios išvakarėse arba šventės rytą.

  „Daugiausiai kol kas turime jurginų užsakymų ir puokštelių, dar ir kardelius perka, rožes. Šiemet kardelis kainuoja 2–2,5 euro, rožės, kaip visada – 1,5–4 eurai, jurginai apie 2 eurus, priklauso dar, kokie jurginai. Bet 1–2 eurai daugiausiai. Perka ir hortenzijas labai, jei iš brangesnių, tai jos po 12–15 eurų“, – teigia Š. Vinkšnelė.

Gėlių salono savininkės teigimu, kol kas vienos tendencijos nėra – kiekvienas perka ar užsisako pagal savo poreikius. „Yra kas perka ir vieną žiedą, ir kas daugiau – sakyčiau 50 ant 50. Jei vieną žiedą, tai nori didesnio dažniausiai, dėl to renkasi hortenzijas, saulėgrąžas. Jos apie 3–4 eurus kainuoja ir irgi kaip viena didesnė gėlė dažniau išeina“, – sako Š. Vinkšnelė.

Pirkėjų laukia paskutinę minutę

Tuo metu Vilniaus Verkių gėlių turgaus komercijos direktorius Andrius Plesevičius taip pat teigia, kad daugiau klientų tikisi paskutinę vasaros dieną. „Gėlės vis tiek toks dalykas, jos linkusios vysti. Tai nuo pietų pradeda kažkur rinktis žmonės ir iki pat vakaro jau. Apie pirmą, kam anksčiau reikia, kiti į vakarą labiau jau. O kas užsimiršta, tai būna rugsėjo 1-ąją ryte dar ateina“, – pasakoja A. Plesevičius.

Jis sako, kad populiariausia mokslo metų pradžios šventės gėle išlieka kardelis. „Šiemet jis kainuoja 2 eurus, ta pati kaina kaip pernai. Dažniausiai 3 žiedus perka. Būna ir 5 ar 7 žiedus. Bet jie gana dideli, vos ne metro aukščio ir sunkūs, daugiau kaip 7 sunku juos ir laikyti, nepatogu, tai 7 jau maksimumas yra. Aišku, būna perka ir daugiau, bet čia jau vyresni galbūt vaikai. Daugiausiai 3 ar 5“, – komentuoja turgaus komercijos direktorius.

Daugiau perkančių po 1 žiedą

Kaune, Vitebsko turgelyje, gėlėmis prekiaujanti Egidija taip pat antrina, kad populiariausiu žiedu rugsėjo 1-ąją išlieka kardelis. „Taip, kaip kovo 8-ai perka tulpes, tai rugsėjo 1-ąją daugiausiai eina kardeliai. Jų šiemet ta pati kaina kaip pernai. REKLAMA Bet dar iki galo nežinome, žmonės pirks, nepirks. Pas mane vienas kainuoja 1,2 euro. Saulėgrąžos – 2,5 euro. Gvazdikai nelabai tokia rugsėjo 1-osios gėlė, frezijos gal labiau, jos apie 1 eurą. Dar mažos puokštelės perkamos, apie 5–7 eurus. Bet daugiausiai perka kardelius, po vieną“, – sako Egidija.

Prekybininkė prideda, kad pirkėjai užsuka jau nuo pirmadienio, bet daugiausiai jų laukia šiandien bei rugsėjo 1-osios rytą.

 Domina naujovės

Kaune, prekybos centre „River mall“, įsikūrusio gėlių salono „Pasaulio gėlės“ pardavėja sako daugiausiai pirkėjų laukiantys paskutinę vasaros dieną, nors jų jau buvo ir gerokai anksčiau. „Kažkiek tėvų buvo čia ir seniau jau, galbūt mokyklos paankstino šventę, nes buvo, kas prieš savaitę jau pirko ir sakė, kad rugsėjo 1-ajai“, – pastebi parduotuvės darbuotoja. Jos teigimu, pirkėjus labiausiai domina visos rudeninės gėlės. „Jurginai, kardeliai, saulėgrąžos. Šių metų pagrindinis akcentas turbūt būtų dažyta guboja, tai jas taip pat perka. O daugiau tai, klasika – rožės, kardeliai.

Kardelius turbūt dažniausiai perka. Jie po 1,49 euro šiemet, yra ir trumpučiai po 0,69 euro, rožės – 1,6–2,4 už vienetą, priklauso, aišku, nuo rūšies. Gubojos kaina irgi svyruoja – 1,8–3,5 euro už stiebą, bet čia vėl priklauso nuo dydžio, rūšies, kokybės klasės ir pan. Saulėgrąžos po 2,4 euro, jurginai – 1,2 euro“, – vardija parduotuvės darbuotoja. Jos teigimu, po vieną gėlę perkančių nedaug, labiau žmones domina puokštelės.

„Daugiausiai renkasi miksiuką – kelis žiedus. Sakykime, ima kokius 3 kardelius ir ką nors dar prideda, kad ir tos pačios gubojos stiebelį. (...) Pernai kai nebuvo tokios nežinomybės, tai šiemet laukia žmonės iki paskutinės minutės jau tos rugsėjo 1-osios. Todėl ir išankstinių užsakymų nėra daug ir gėles jau labiau pirks žmonės, kai žinos, kad tikrai vaikai išeis į mokyklas“, – teigia pardavėja.

Viktorija Smirnovaitė

Rekomenduojami video