Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Košė vaikams gaminta neįvertinus grūdų galiojimo termino

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) uždraudė tiekti rinkai 108 kg nekokybiškų maisto produktų kūdikiams ir mažiems vaikams „Mamuko košė. Ekologiški avižų, šviesių grikių ir miežių traiškyti grūdai”.

Gavę skundą, kad įsigyta košė turi kartų prieskonį, Vilniaus VMVT nedelsiant atliko patikrinimą gamintojo įmonėje - UAB „Biogami” (Kirtimų g. 59, Vilnius).

Patikrinimo metu nustatyta, kad dviejų partijų ir pavadinimų šių maisto produktų gamyboje buvo naudotos žaliavos, kai iki jų tinkamumo vartoti termino pabaigos buvo likę vos keli mėnesiai. Po produktų sumaišymo, fasavimo ir kitų gamybos etapų, galutiniam produktui buvo suteiktas dar 12 mėnesių tinkamumo vartoti terminas, t. y. šis terminas pratęstas nepagrįstai, neatlikus būtinų tyrimų ir teorinių tinkamumo vartoti terminų nustatymo skaičiavimų.

Griežti sprendimai priimti, nes gamintojas - UAB „Biogami” neužtikrino maisto produktų, skirtų itin jautriai vartotojų grupei - vaikams ir kūdikiams saugos ir kokybės reikalavimų. Įmonė neatsakingai pratęsė produktų tinkamumo vartoti terminą, neatsižvelgė į gamybos proceso trukmę ir žaliavų galiojimo specifiką.

Vilniaus VMVT tęsia tyrimą ir dėl kitų 3 pavadinimų UAB „Biogami” pagamintų produktų, jų tiekimas rinkai laikinai sustabdytas, kol bus pateikti gamybai naudotų žaliavų įsigijimo dokumentai ir tinkamumo vartoti trukmės nustatymą pagrindžiantys skaičiavimai.

Už nustatytus pažeidimus UAB „Biogami” atsakingam asmeniui bus skirta administracinė nuobauda (piniginė bauda).

Rekomenduojami video