Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Kauno grūdams“ skirta beveik 1 mln. eurų bauda

Konkurencijos taryba akcinei bendrovei „Kauno grūdai“ skyrė 947,7 tūkst. eurų baudą. Bendrovei bauda skirta už tai, kad ji įsigijo 51 proc. Vievio paukštyno akcijų, įgijo pastarosios bendrovės kontrolę ir įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo 2014 m. spalio 15 d. Lietuvos apeliacinio teismo nutarties pagrindu. Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ apsimestiniais sandoriais, per statytinius 2011 m. balandžio 12 d. įgijo apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų. Tokiais sandoriais tikroji sandorio šalis - „Kauno grūdai“ - buvo nuslėpta, siekiant išvengti Konkurencijos įstatymu nustatytos koncentracijų priežiūros procedūros.

Konkurencijos tarybos pirmininko Šarūno Keserausko teigimu, skiriant baudą atsižvelgta ir į sunkinamą aplinkybę, kad „Kauno grūdai“ slėpė padarytą pažeidimą.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Rekomenduojami video