Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kalėdinių mugių kainos: Lietuva neatsilieka nuo Anglijos ar Vokietijos

Lietuvoje prieš keletą metų išpopuliarėjusios kalėdinės mugės turi senas tradicijas kitose Europos šalyse. Kaip ir mūsų šalyje, taip ir europiečių yra labai mylimas karštas šokoladas ir karštas vynas. Tačiau užsienyje Kalėdos neatsiejamos ir nuo vokiškų keptų dešrelių. Tačiau mokant už skanėstus, skirtinguose miestuose teks skirtingai ir piniginę atverti.

Vilniuje šventiniu laikotarpiu veiks du kalėdiniai miesteliai – Katedros ir Rotušės aikštėse. Abu jie veiks iki sausio 7 d. Vilniuje Kalėdinės mugės prie Katedros aikštės kainos nelabai daug skiriasi nuo kainų užsienyje: karštas vynas kainuoja 4 eurus, zefyras šokolade – 3 eurus, skrudinti migdolai su cukrumi ir cinamonu – 2,6 eurų už 100 gr.

Britanijos mugėse populiarios vokiškos dešrelės Viename didžiausių Jungtinės Karalystės miestų Mančesteryje kalėdinių mugių ne viena, tad šventinės nuotaikos įkvėpti žmonės turi platų pasirinkimą. Visas muges vienija bendras atributas – kalėdinis puodelis. Už jį reikės palikti 3,54 eurų depozitą. Baigdami valgymą ir apsipirkinėjimą, puodelį galėsite grąžinti ir atgauti pinigus, tačiau galite pinigus palikti ir kalėdinį puodelį parsinešti namo. Įvairiuose interneto forumuose kalėdinių mugių mylėtojai rašo, kad dažniausiai pinigų nepasiima ir kolekcionuoja puodelius iš skirtingų Europos miestų.

Karšto vyno kainos Mančesteryje svyruoja tarp 4,72–7,09 eurų, puodelis karšto šokolado nuo 2,95 iki 6,5 eurų, kavos ir arbatos kainos: 1,77–3,54 eurų. Nebijantiems peršalti ir norintiems atsigaivinti britišku alumi, teks pakloti 5,20–5,90 eurus. Norintiems užkasti Mančesterio kalėdinės mugės siūlo gana platų įvairių keptų dešrelių asortimentą. Jų kainos svyruoja nuo 5,31 iki 5,90 eurų. Norintiems pasisaldinti gyvenimą, Mančesterio mugės siūlo ir gana platų desertų asortimentą, susidedantį iš įvairių pyragėlių, vaflių. Saldėsių kaina svyruoja nuo 1,77 iki 5,90 eurų

P. Lileikio nuotr.

Platų maisto pasirinkimą siūlo kito Jungtinės Karalystės miesto – Bristolio – kalėdinės mugės. Čia taip pat populiarios įvairios keptos dešrelės, tačiau čia jos kiek brangesnės nei Mančesteryje – 5,90–8,27 eurai. Bristoliečiai kviečia paragauti ir specialių kalėdinių mėsainių, kurių kaina svyruoja nuo 7,68 iki 11,81 eurų. Bristolyje brangesnis ir karštas šokoladas – 4,13–5,85 eurai.

Pakilusiomis kainomis savo kalėdinėje mugėse skundžiasi Birmingemo gyventojai. Jie ypač pasipiktinę dėl pabrangusių populiarių keptų vokiškų dešrelių kainos, kuri nesikeitė metų metus. Ji dabar mugėse siekia 5,31–7,68. Birmingemo gyventojai piktinasi ir išaugusiomis alaus kainomis mugėse. Pintos kaina svyruoja nuo 5,90 iki 10,63 eurų. Nors Birmingemo paaugusios kainos panašios kaip Bristolyje ar Mančesteryje, karšto šokolado gerbėjams šiame mieste tenka plačiau atverti piniginę, nes jis mugėse kainuoja 4,72–7,09 eurus.

Bitlų gimtinės Liverpulio kalėdinė mugė miestiečiams ir turistams siūlo laukti artėjančių švenčių su plačiu maisto asortimentu iš viso pasaulio. Liverpulyje galėsite paskanauti vokiškų keptų dešrelių, kurių kainos svyruoja nuo 3,54 iki 5,90 eurų, kinų virtuvės atstovų, tokių kaip kiniški makaronai už 8,27 eurus, traški vištiena už 5,90 eurus, koldūnų su kiauliena už 4,13 eurus.

Liverpulio kalėdinėje mugėje laukia ir lenkiškas kioskelis. Už 5,90 eurus galima nusipirkti dešrainį su tradicine lenkiška dešra arba lenkiško troškinio su dešrelėmis, raugintais kopūstais, grybais, pomidorais ir kiauliena. Liverpulyje nuskriausti nebus ir smaližiai, nes mugėje gausus saldumynų asortimentas. Už 4,13 eur galima paskanauti spurgos su įdaru, nusipirkti milžinišką sausainį už 2,39 eurus ar pyragaičio už 2,95 eurus. Siūlo tradicinius skanėstus Miuncheno kalėdinėse mugėse didžiausias delikatesas yra vokiškos dešrelės. Bavarai ir turistai mugėje gali paskanauti nuo trumpųjų Niurnbergo iki Bratwurst dešrelių. Jų kainos – 4–8 eurai.

Miuncheno kalėdinė mugė siūlo ir tradicinių vokiškų kalėdinių saldėsių: į meduolį panašų Lebkuncken (1,5–4 eurai), tradicinis kalėdinis sausainį Platzchen (3,5–6 eurai) ir vaisių pyrago Christollen (3,5 eurai).

Rekomenduojami video