Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvenimas be grynųjų – realus, tačiau gali sukelti sunkumų

Gyvenimas be grynųjų – bankininkai ir finansininkai svarsto, kad Lietuvos žmonėms tai jau įmanoma. Mokėjimo kortelė monetas bei kupiūras jau laisvai galėtų pakeisti ir kavinėje, ir bažnyčioje. Bet informacinių technologijų kūrėjai perspėja – niekas neapsaugotas nuo elektros dingimų ar kibernetinių atakų. O atskiros krizės, anot nepaprastųjų situacijų valdymo specialistų, gali tapti viena didele socialine, kuriai suvaldyti kaip tik būtini grynieji pinigai.

Bankininkai neabejoja – Vilnius taps lūžio tašku visuomenės be grynųjų link. Apmokestinę paslaugas, mažindami aptarnavimo skyrių – šių per visą Lietuvą mažiau nei 300 – bankai taip pratina žmones pinigines operacijas kelti į elektroninę erdvę.

Nors Lietuvoje yra vietovių, kur be grynųjų – nė žingsnio. Specialistai sako, kad technologiškai pereiti prie skaitmeninių operacijų šalis pasirengusi. Dabar to laukiama visame viešajame sektoriuje.

Internetinių mokėjimo pliusai – mažiau dvigubų buhalterijų, didesnis piniginių operacijų greitis, pigumas. Tačiau krizių valdymo ekspertai sako – išvis atsisakyti grynųjų negalima.

Kol kas Lietuvoje trys mokėjimai iš keturių vyksta grynaisiais. Vienas gyventojas piniginėje kasdien nešiojasi vidutiniškai 57 eurus kupiūromis ir monetomis.

Rekomenduojami video