Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Elektromobiliai Lietuvoje įgauna pagreitį

Augant Europos elektromobilių rinkai, pokyčiai ryškūs ir Lietuvoje. Elektromobilių skaičius keliuose perkopė 1200, o iki metų pabaigos visoje šalyje bus įrengta per 110 naujų įkrovimo stotelių.

Populiariausias elektromobilis Europoje – „Nissan Leaf“. „Nissan“ skelbia, kad 2018 m. buvo parduota per 40 000 šio modelio elektromobilių. Pirkėjų sąrašo viršuje – Norvegija, kurioje trečdalis vairuotojų renkasi elektra varomas transporto priemones.

Tarp Baltijos šalių, elektromobiliai palankiausiai vertinami Lietuvoje. Remiantis 2018 m. SEB banko lizingo inicijuota apklausa, 37% respondentų Lietuvoje norėtų įsigyti automobilį su hibridiniu varikliu, o 20% norėtų, kad jų transporto priemonė būtų elektromobilis. Tuo tarpu, elektromobilio norėtų 12% apklaustų latvių ir 7% - estų.

Lietuvių dėmesį elektromobiliams rodo ir VĮ „Regitra“ duomenys. Vien per 2019 m. liepos – rugpjūčio mėnesius, šalyje užregistruota 80 elektromobilių, kurių bendras skaičius jau siekia 1229. Palyginimui, 2014 m. pabaigoje gatvėmis riedėjo tik 63 elektromobiliai.

Vertinant elektromobilių priežiūros infrastruktūrą, daugiausiai, virš 70, elektromobilių įkrovimo stotelių galima rasti Vilniuje, Kaune stotelių – apie 15. Artimiausiu metu Vilniuje planuojama įrengti 59 didelės galios įkrovimo stoteles, o dar 17-oje savivaldybių – 56 vidutinės ir didelės galios stoteles.

Svarbu paminėti ir tai, jog elektromobilį galima įkrauti ir namuose, darbe ar svečiuose – visose vietose, kuriose yra elektros lizdai. Tokiam krovimui reikalingas buitinis įkroviklis būna įtrauktas į elektromobilio komplektaciją.

Didėjantį elektromobilių populiarumą rodo ir jų žengimas į automobilių sportą – neseniai vykusiame ralyje „Aplink Lietuvą“ dalyvavo keletas ekipažų, vairavusių elektra varomus automobilius.

Elektromobilių bazę Lietuvoje augina ir loterija TELELOTO. Rugsėjo 22 d. vienam laimingajam atiteks populiarusis „Nissan Leaf“. Rugsėjo 15 d. vienas „Nissan Leaf“ jau surado savo laimėtoją. Tai – žaidėja, bilietą įsigijusi Radviliškyje.

Rekomenduojami video