Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienos kelionės po Lietuvą metu keliautojas vidutiniškai išleido 80 eurų

Trečiąjį šių metų ketvirtį šiek tiek sumažėjo gyventojų kelionių su nakvyne, tačiau padaugėjo vienadienių kelionių po Lietuvą skaičius, gyventojai jų metu išleido daugiau pinigų.

Šalies gyventojų kelionių su viena ir daugiau nakvynių skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2015 m. ketvirčiu, sumažėjo 4,8 proc. - nuo 961,5 tūkst iki 915,5 tūkst. kelionių, o vienadienių kelionių skaičius padidėjo 2,7 proc. - nuo 3,7 mln. iki 3,8 mln. kelionių, remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

2016 m. trečiąjį ketvirtį šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 3,34 nakvynės, tai yra šiek tiek daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai ji vidutiniškai truko 3,24 nakvynės.

Vienos kelionės metu keliautojas vidutiniškai išleido 80 eurų, o pernai tuo pačiu metu - 73 eurus.

Mažiausiai pinigų vietiniai turistai išleido laisvalaikiui, poilsiui nuosavame būste - 47 eurus, bei draugams ir giminėms lankyti - 49 eurus, o daugiausiai - sveikatinimui, 190 eurų, ir apsipirkti - 103 eurus.

Daugiausiai su viena ir daugiau nakvynių keliavo asmenys iki 54 metų amžiaus, jie sudarė 69 proc. visų keliautojų su viena ir daugiau nakvynių.

Daugiausiai - 41 proc. vietinių turistų - kaip pagrindinį kelionės tikslą nurodė laisvalaikį, poilsį ir atostogas, mažiausiai - 1 proc. - apsipirkimą. Draugų ir giminių lankymą nurodė 29 proc. vietinių turistų, verslo reikalus - 12, poilsinį nuosavo būsto lankymą - 9, sveikatinimą - 3, kitus tikslus - 5 proc.

Kelionėje 37 proc. vietinių turistų nakvojo viešbučiuose ar poilsio namuose (nameliuose), pas gimines ir draugus - 28 proc., poilsio nuosavame būste - 9, sanatorijose ir reabilitacijos centruose - 4, kitur - 22 proc.

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis - juo keliavo 83 proc. šalies gyventojų. Autobusu keliavo 14 proc. turistų, traukiniu - 2, kita transporto priemone - 1 proc.

Daugiausiai - 33 proc. - vietinių turistų lankėsi Klaipėdos apskrityje, Vilniaus apskrityje lankėsi 15 proc. turistų, Alytaus ir Utenos - po 12, Kauno - 10, Šiaulių - 6 proc. Ne tokios populiarios buvo Panevėžio - 5 proc., Marijampolės ir Telšių - po 3 proc. bei Tauragės - 1 proc. - apskritys.

2016 m. trečiąjį ketvirtį beveik visi po Lietuvą keliavę šalies gyventojai savo keliones vertino labai gerai (62 proc.) ir gerai (37 proc.), tik 1 proc. - patenkinamai.

Kaip pagrindines priežastis, dėl kurių nevyko į keliones po savo šalį, Lietuvos gyventojai įvardijo nepakankamas pajamas, taip sakė 30 proc. apklaustųjų, 28 proc. minėjo didelį užimtumą, po 13 proc. nenorą keliauti bei kitas priežastis, 12 proc. sveikatos problemas, 4 proc. šeiminius įsipareigojimus.

2016 m. trečiąjį ketvirtį Lietuvos gyventojai vyko į vienadienes keliones 4,2 karto dažniau nei į keliones su viena ir daugiau nakvynių. Iš vienadienių kelionių poilsiui ir laisvalaikiui buvo skirta 28 proc. kelionių, draugams ar giminėms lankyti - 24, apsipirkti - 22, verslo tikslams - 8, poilsiui nuosavame būste - 7, sveikatinimo tikslams - 5, kitiems tikslams - 6 proc. Į vienadienes keliones vyko 48 proc. jaunesnių nei 45 metų amžiaus gyventojų.

Vienadieniai keliautojai dažniausiai lankėsi Kauno (21 proc.), Vilniaus ir Klaipėdos (po 17 proc.), Alytaus ir Utenos (po 9 proc.), Šiaulių ir Panevėžio (po 8 proc.) apskrityse.

Rekomenduojami video