Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Verslas išskėstomis rankomis laukia grįžtančių migrantų

Ekonomistų teigimu, Lietuva jau gali grįžtantiems iš emigracijos pasiūlyti įvairių darbų. Užimtumo tarnybos apklausa parodė, kad 20 proc. įmonių priverstos riboti veiklą dėl darbuotojų trūkumo, tačiau vis dažniau dėl darbo kreipiasi iš užsienio grįžę jauni emigrantai.

Socialinės įmonės vadovas Jevgenijus Malyšenkovas pripažįsta, kad ne visada paprasta rasti darbuotojų. Įmonė planuoja plėstis, tad jų reikės dar daugiau. Jis teigia mielai savo bendrovės duris atvertų grįžusiems emigrantams.

Užimtumo tarnyba kol kas labai nudžiuginti darbdavių negali. Pastaruoju metu vis garsiau raginant į tėvynę grįžti emigrantus, tarnyba atliko apklausą, kiek jų ateina ieškotis darbo.

Ir skaičiai, palyginti su praėjusiais ir ankstesniais metais, nėra stipriai išaugę. Tiesa,  pastebima, kad grįžusiems  atlyginimas jau nebėra svarbiausias ieškant darbo.

„Kaip pavyzdį galėčiau pasakyti apie Utenos klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojų pastebėjimus, kad iš tikrųjų 80 proc. besikreipusių emigrantų buvo jaunimas iki 29 metų. Jie domėjosi įsidarbinimo galimybėmis, taip pat paklausiomis profesijomis mūsų šalyje. Dažniausia žmonės domisi darbo vietos kokybe, tai – koks darbas, kur, kokios darbo valandos, ar jos lanksčios“, – pasakoja Užimtumo tarnybos specialistė Dovilė Mackevičienė.

Ekonomistės Lauros Galdikienės teigimu, šiuo metu apie 20 proc. įmonių ieško darbuotojų, o jų trūkumas net riboja veiklą. Todėl darbdaviams kiekvienas grįžęs ir darbo ieškantis emigrantas kone aukso vertės.

Šiuo metu labiausia ieškoma vilkikų vairuotojų, pardavėjų, virėjų, vis daugiau reikia ir aukštos kvalifikacijos reikalaujančių specialistų-elektros inžinierių, statybos vadovų, gydytojų, ikimokyklinio ugdymo mokytojų, Informacinių technologijų specialistų.

Rekomenduojami video