Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už Medžiuolių kaimo laukuose išpurkštas srutas nubaustas traktorininkas

Utenos aplinkosaugininkai skyrė 100 eurų baudą Anykščių žemės ūkio bendrovės „Elma“ darbuotojui už srutų tvarkymo taisyklių nesilaikymą. Žiemą srutomis laistyti laukus draudžiama, todėl teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri dar skaičiuojama.  

„Elmos“ bendrovės, priklausančios „Agrokoncerno grupei“, laukuose išpurškusį srutas darbininką į bylos nagrinėjimą  pas aplinkosaugininkus palydi pats bendrovės direktorius. Šis sako tuo metu atostogavęs, o traktorininkas Julius Grybė kaltės neneigia.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad prieš mėnesį Medžiuolių kaimo laukuose buvo išpilta apie 12 kub. m srutų. Esą jos išpurkštos, nes buvo užšalusi rezervuaro, į kurį pumpuojamos srutos, žarna.

Nuo sausio 1 iki balandžio  15 d. tai daryti draudžiama – žemė įšalusi, srutos gali nutekėti ir užteršti gruntinius vandenis.

Traktorininkui grėsė  nuo 90 iki 230 eurų, bet skirta 100 eurų bauda.

„Atsižvelgiant į lengvinančias aplinkybes, kad asmuo pripažino pažeidimą, gailėjosi, bendradarbiavo, teikė paaiškinimus ir tai, kad sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta“, – paaiškino sprendimą Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento administracinių bylų skyriaus vedėja Kristina Malaiškaitė.

Pasak aplinkosaugininkų, žala gamtai dar skaičiuojama. Ją taip pat turės atlyginti bendrovės darbuotojas.

Rekomenduojami video