Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Utenoje apsilankęs A. Dulkys: rajonams reikia pasitempti pritraukiant medikus

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Utenos gydymo įstaigose. Ministras su gydymo įstaigų vadovais ir darbuotojais aptarė darbo organizavimo praktikas, eilių situaciją, popierizmo ir biurokratizmo mažinimo klausimus, teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime žiniasklaidai.

Ministras akcentavo, kad skirtingai nei didžiojoje dalyje Lietuvos, Utenos regione pastaruoju metu kiek padaugėjo gyventojų. Prie to prisideda pramonės, todėl itin svarbu plėtoti sveikatos apsaugos paslaugas, taip didinant ir regiono patrauklumą, ir atliepti gyventojų poreikius, nurodoma pranešime.

A. Dulkys apsilankė Utenos greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotyje, padėkojo darbuotojams.

„Jei dar metų pradžioje sulaukdavau klausimų dėl nežinios, tai dabar vyrauja tikėjimas, kad vieningoje tarnyboje bus geriau. Jaučiasi GMP darbuotojų įsitraukimas ir tarnybos palaikymas. Ir išties – prieš akis dideli darbai, suplanuotos 50 mln. eurų investicijos į darbuotojų kvalifikaciją ir technikos bazės atnaujinimą, kuriant naują GMP tarnybą“, – darbuotojams sakė ministras.

Kiek mažiau nei 90 proc. rajono gyventojų yra prisiregistravę vietos gydymo įstaigose. Šis rodiklis yra žemesnis nei šalies vidurkis, skelbiama pranešime.

„Kuo greičiau bus atsistota į paciento batus, tuo greičiau bus atgautas tiek pacientų, tiek medicinos personalo pasitikėjimas. Gydytojai važiuoja ten, kur diegiami šiuolaikiniai vadybos sprendimai, kur galima pasisemti praktikos. Rajonui reikia pasitempti pritraukiant medikus, per pastaruosius metus jų atvyko vos keliolika, nors gydymo įstaigose veikia dvi rezidentūros bazės“, – teigia ministras.

Su ministru bendravusios šeimos gydytojos akcentavo, kad prie darbo sąlygų pagerinimo prisidėtų didesnių įgaliojimų slaugytojams suteikimas, kad jos galėtų išrašyti receptus ir dalį siuntimų. Šiuos pakeitimus planuojama įgyvendinti dar šiemet.

Kita situacija – tai poreikis glaudesniam bendradarbiavimui tarp pirminės sveikatos priežiūros centro ir ligoninės, skelbia SAM.

„Abi įstaigos yra praktiškai viename pastate, sujungtos koridoriais, tai atveria galimybes didesnei sinergijai – nuo bendro priėmimo iki laboratorijų. Dabar tenka vežti tyrimams net į Zarasus. Kuriami sveikatos centrai paskatins gydymo įstaigas bendradarbiauti, užtikrinant paslaugas pacientams, bet pirmiausiai reikia peržengti barjerus galvose“, – teigė A. Dulkys.

Utenos ligoninė yra viena didžiausių regiono darbdavių, čia dirba beveik 500 darbuotojų, iš jų šešios dešimtys gydytojų.

„Lietuvos visuomenė yra viena sparčiausiai senėjančių Europoje, todėl reikia ruoštis ateities iššūkiams. Utenos ligoninėje šiuo metu įrenginėjamas geriatrijos paslaugų centras, kuriame bus įrengta 20 lovų. Sukurta infrastruktūra sudarys sąlygas pagerinti pagyvenusių asmenų sveikatos būklės ištyrimą, parinkti bei taikyti efektyviausią gydymą ligoninėje. Utena įgyvendino ir pilotinį inovatyvų poliligotiems asmenims pritaikytą sveikatos priežiūros modelį, kuris pagerino keliomis ligomis sergančių asmenų padėtį“, – teigia ministras.

Rekomenduojami video