Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teismas nurodė privatizuotą ežero dalį Lazdijų rajone grąžinti valstybei

 Valstybei turi būti grąžinta neteisėtai privatizuota Salinio ežero, esančio Lazdijų rajone, Salų kaime, dalis, nusprendė Kauno apygardos administracinis teismas.

Į teismą dėl viešojo intereso gynimo buvo kreipusis Kauno apygardos prokuratūros prokurorė, pranešė Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas tikisi, kad netrukus bus sulaukta ir daugiau teismų sprendimų, įpareigojančių neteisėtai privatizuotus vandens telkinius grąžinti valstybei.

„Negalime likti abejingi, kai nusavinamas neįkainojamas valstybės, o kartu ir visų mūsų turtas – ežerai. Viešajam interesui apginti Aplinkos ministerija yra kreipusis į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Bendros pastangos duoda vaisių“, – sakė ministras.

Teismas pernai rudenį valstybei grąžino Plavio ežerą, esantį Zarasų rajone. Tai vienas iš aštuonių vandens telkinių, dėl kurių buvo kreiptasi į Panevėžio apygardos prokuratūrą. Teismuose dar nagrinėjami ieškiniai dėl Vastelio (Vastalio), Paneikiškio, Vaitonkos, Alksno, Katišiaus, Raistežerio ir Iženo ežerų. Jie yra Zarasų ir Utenos rajonuose.

Šie ežerai buvo privatizuoti, Nacionalinės žemės tarnybos sprendimais atkūrus ar perleidus nuosavybės teises į juos, nors iki 1940 metų priklausė valstybei.

Vandens įstatymas nurodo, kad paviršiniai vandens telkiniai, iki 1940 metų priklausę valstybei nuosavybės teise, yra išimtinė valstybės nuosavybė, todėl jų negalima perleisti kitiems asmenims.

Rekomenduojami video