Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šventės nepraėjo ramiai

Švenčių dienomis Lietuvoje netrūko nelaimių. Policija fiksavo nemažai sveikatos sutrikdymų, susijusių su neblaiviais asmenimis. Degė ir namai, neapsieita be aukų.

„Karaliavo“ neblaivūs

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis gruodžio 24-26 dienomis šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 57 gaisrų ir atliko 74 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu 1 žmogus žuvo, 3 buvo traumuoti. Gruodžio 24 d., Vilniuje, Viršupio gatvėje, liepsnojo dviejų aukštų gyvenamasis namas. Apmalšinus liepsnas viduje rastas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas.

Pirmąją Kalėdų dieną Klaipėdos rajone, Derceklių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Namo savininkas apdegė nugarą, tačiau po medikų apžiūros vykti į gydymo įstaigą atsisakė. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė kambariai, sudegė juose buvę daiktai. Iš rūsio ugniagesiai išnešė 5 dujų balionus.

Gruodžio 26-ąją Kėdainių rajone, kelyje Panevėžys - Aristavas - Sitkūnai, susidūrė autobusas „Scania Irizas“ ir automobilis „Audi A3“, kuriame buvo prispausta vairuotoja. Naudodami gelbėjimo įrangą ugniagesiai nukentėjusiąją išlaisvino ir perdavė medikams.

Pirmąją Kalėdų dieną bandyta nevykusiai pokštauti: pasak Policijos departamento, Skubios pagalbos tarnybų telefonu paskambino galimai vyras, kuris pranešė, kad Naujoje Akmenėje, L. Petravičiaus a., prie miesto eglės padėjo sprogmenį. Planas „Skydas“ įvestas nebuvo. Apžiūrėjus eglę ir aplink ją esančią teritoriją sprogmenų ar kitų įtartinų daiktų nerasta.

Šventinėmis dienomis užfiksuota nemažai incidentų, susijusių su neblaiviais asmenimis. Policijos departamento duomenimis, Kūčių dieną Alytuje, Ligoninės g., automobilių stovėjimo aikštelėje, automobilis „Nissan Primera“, vairuojamas neblaivios (2,44 prom. alkoholio) Alytaus apylinkės teismo teisėjos kliudė aikštelėje stovėjusį automobilį „VW Golf“ ir jį apgadino.

Šventinėmis dienomis švaistytasi peiliais - Kūčių dieną Kauno r., Samylų k., namuose vyrą peiliu sužalojo moteris, moteris ieškoma apklausai, o vyras ligoninėje. Gruodžio 26 d. į ligoninę kreipėsi ir dėl durtinių žaizdų paguldytas neblaivus vyras. Kartu su juo į ligoninę atvykusi neblaivi moteris paaiškino, kad Jonavoje, Topolių g., prie pėsčiųjų tilto, vyrą peiliu sužalojo trys asmenys.

Gruodžio 26 dieną Panevėžyje, Ramygalos g., šalia maitinimo įstaigos, aptiktas neblaivus vyras, kuris dėl šautinės žaizdos dešinėje kojoje paguldytas į ligoninę. Nukentėjusysis aplinkybių neaiškino.

Dužo ir policijos komisariato stiklai - gruodžio 26 d. Šilutėje, Lietuvininkų g., nenustatytas asmuo su plyta išdaužė Tauragės apskr. VPK Šilutės r. PK įėjimo durų stiklą. Įtariamais ieškomas.

Sumušimai, traumos

VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stotis Dispečerinės tarnybos vadovas Igoris Lukaševas „Vakaro žinioms“ teigė, kad šiais metais daugiau konsultacijų ir iškvietimų būta gruodžio 25 dieną. Tądien Vilniaus apskrityje sulaukta 1200 skambučių. „Kūčių dieną iškvietimų buvo 542, o per Kalėdas - 620 (gruodžio 26 d. - 600). Pačiame Vilniuje per Kalėdas buvo 382 kvietimai. Per Kūčias daugiausia buvo autoįvykių (5), dažniausiai žmonės kreipėsi dėl nelaimingų atsitikimų, pagrinde sumušimai ir traumos“, - aiškino I.Lukaševas. Per Kalėdas dėl apsinuodijimo alkoholiu buvo 9 greitosios medicinos pagalbos kvietimai.

Pirmąją Kalėdų dieną Utenos rajone medikai gavo iškvietimą, kad 18 metų vaikino rankoje sprogo petarda.

Rekomenduojami video