Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sulaikyta Utenos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo skyriaus laikina vadovė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoją A. T., laikinai ėjusią ir NDNT Utenos teritorinio skyriaus vedėjos pareigas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. T., būdama atsakinga už NDNT Utenos teritoriniame skyriuje atliktų specialiųjų poreikių ir darbingumo lygio vertinimų teisingumą, kaip įtariama, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir klastojo dokumentus.

Įtariama, kad kai kuriems asmenims, kurie kreipėsi į NDNT Utenoje, galimai buvo neteisėtai nustatyti specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai, be to, kai kuriems asmenims buvo nustatytas žemesnis nei objektyvus (esamas) darbingumo lygis. Kaip įtariama, buvo suklastoti dokumentai apie tų asmenų sveikatos būklę, NDNT priimti specialiųjų poreikių bei darbingumo lygio vertinimo dokumentai. Remiantis suklastotais dokumentais, kaip įtariama, buvo patvirtintos neteisingos ir nustatytų vertinimo kriterijų neatitinkančios išvados dėl specialiųjų nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikių ir darbingumo lygio nustatymo.

Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, STT pareigūnai iš NDNT ir NDNT Utenos teritorinio skyriaus paėmė tyrimui reikalingus dokumentus ir atliko kitus būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT inf.

Rekomenduojami video