Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškyje – dešimtys įspūdingų kolekcijų

Lietuvos turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienų portalas „We love Lithuania“ dalijasi straipsniu. Jame aprašoma net dešimt įspūdingų kolekcijų Rokiškio krašte – nuo visiems gerai žinomos pienovežių ekspozicijos iki kiaušinių laikiklių ar už laisvę kovojusių žmonių eksponatų. Ar apie visas jas girdėjote, ar visas matėte?

J. ir A. Tunaičių etnografinė sodyba

Šetekšnų kaimo senuose Tunaičių sodybos ūkiniuose pastatuose įkurdinti autentiški XIX–XX a. vidutinio ūkininko buities, žemės dirbimo, staliaus, verpimo, audimo ir kiti eksponatai. Akį traukia senovinių durų raktų kolekcija, kurioje galima rasti nuo akmeninio kirvuko iki stebėtinų konstruktorių išradimų. Beje, kolekcijoje sukauptus eksponatus galima liesti, išbandyti kai kuriuos įrankius. Sodybos šeimininkai labai nuoširdūs, draugiški žmonės ir mielai pasakoja sukauptų daiktų istorijas.

Iš didmiesčio į apleistą tėvų sodybą sugrįžusi sutuoktinių pora užsibrėžė išsaugoti istoriją: ėmė vežtis Panemunėlio ir aplinkinių kraštų senojo kaimo gyvenimo ir darbų liudininkus eksponatus. Gabeno visa, kas istoriškai vertinga.

Medžioklės trofėjų kolekcijos paroda


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriuje įkurta medžioklės trofėjų kolekcijos paroda. Šioje kolekcijoje lankytojai turės šansą išvysti milžiniško dydžio briedžių ragus, vilko kailius, stirnų ragų kolekciją, tai pat ekspozicijos patalpas puošia įspūdingo dydžio šviestuvas iš elnio ragų. Tokio tipo kolekcija yra vienintelė Lietuvoje, čia pamatysite visus Lietuvos krašto gyvūnus. Ši kolekcija išskirtinė tuo, kad visi joje esantys trofėjai yra iš Rokiškio apylinkių.

Lėlių kolekcija


Bajoruose esančiuose lėlių namuose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 1500 lėlių iš viso pasaulio. Kolekcijoje jums šypsosis lėlės su mimikomis, rankų darbo ir tradicinių užsienio šalių lėlės, porcelianinės gražuolės, lėlės klounai, raganos ir t. t. Visos jos turi savą atsiradimo muziejuje istoriją.

Nijolės Čirūnienės kiaušinių laikiklių kolekcija

Nijolė sukaupė kiaušinių laikiklių kolekciją ir turi jau daugiau kaip 1000 dėkliukų iš įvairių šalių ir žemynų, na, gal tik iš Afrikos nėra. Čia rasite ir airių Patriką, ir Kipro vėžliuką, ir Rusijos caraitę ir t. t. Įdomios firmų leidžiamos kolekcinės linijos, kurių kolekcijoje net trys. Miela Rimo Malinausko medinukų kolekcija. Visi laikikliai – įdomūs, gražūs, bet įsimintiniausi yra tie, kurie turi savo istoriją. Beje, 2003 m. Rokiškyje pasiektas masiškiausias kiaušinių iš taurelių valgymo rekordas, kuriam laikiklius iš kolekcijos paskolino Nijolė.

Prakartėlių kolekcija

Rokiškio krašto muziejuje nuo 1998 m. Kalėdų rengiamos respublikinės prakartėlių (Betliejų) parodos. Idėją atvežė ir padėjo ją plėtoti  mecenatas italas Angelo Frosio. Dabar muziejaus kolekcijoje – per 130 prakartėlių. Tai, ko gero, vienintelė tokia kolekcija Lietuvoje. Prakartėles kuria ir parodose dalyvauja labai įvairūs žmonės: garsūs tautodailininkai, meistrai, moksleiviai, darželinukai, pensininkai, šeimos. Visi kūriniai eksponuojami muziejaus kluone, todėl prakartėlėmis pasigrožėti galima bet kuriuo metų laiku.

Tautodailės ir liaudies buities muziejus

Čia, Laibgaliuose, – per kelis tūkstančius senovinių eksponatų, kuriuos tikimasi išsaugoti ateities kartoms, surinkta bene didžiausia Lietuvoje girnų kolekcija. Tarp eksponatų – nuo mažiausių ir smulkiausių daiktelių iki senovinių transporto priemonių, lagaminų, kuriais nešini anuomet žmonės į Ameriką vyko… Vienus eksponatus vienur ar kitur kaimuose dar galima išvysti, o kai kurie užmena mįslę dėl savo paskirties…

Nemiros Statulevičienės rankinių kolekcija

Nemiros kolekcijoje daugiau nei 800 rankinių. Tai ir rankinė radijas, bato formos rankinės, rankinė kečupo buteliukas ar sulenktas žurnalas, grojanti rankinė, rankinė arbatos dėžutė ir dar begalė kitų. Beje, rankinės eksponuojamos suskirstytos pagal kategorijas: iš perdirbtų medžiagų, iš natūralaus pluošto, iš odos ir t. t. Apie kiekvieną jų kolekcijos savininkė gali vis pasakoti.

Laisvės kovų istorijos muziejus

Muziejaus eksponatus, liudijančius Lietuvos žmonių kovas už laisvę, surinko iš Obelių krašto kilęs mokytojas, buvęs partizanas a. a. Andrius Dručkus. Jis buvo ir šio muziejaus įkūrimo iniciatorius. Lietuvai ir jaunosios kartos švietimui jis padovanojęs didžiausią savo turtą – per ilgus okupacijos metus surinktą ir nuo akylų sovietinio saugumo akių išsaugotą asmeninę kolekciją. Muziejuje daugiau kaip 9000 eksponatų. Jie suskirstyti atskiromis temomis: Obelių krašto, Lietuvos valstybės istorijos, lietuvių liaudies meno, Lietuvos kariuomenės, partizanų kovų šiaurės rytų Lietuvoje, numizmatikos.


Senovinės technikos kolekcija

Vos įvažiavus į Braniaus sodybos kiemą, akį traukia dailiai išrikiuotos volgos, žiguliai, javos, ižai. Dabar sodyboje apie 15 senų mašinų ir motociklų. Pakalbėjus su šeimininku paaiškėja, kad automobiliai ir motociklai ne tik išrikiuoti, bet ir važiuoja. Visi. O pasakojimų, kaip įsigytas, kaip remontuotas, kur važiuota, šeimininko „pilnos kišenės“.

Pienovežių ekspozicija po atviru dangumi

Kiekvienas esate matę įvairių ekspozicijų po atviru dangumi. Tačiau ar teko kada nors matyti gražiai išrikiuotus pienovežius? AB „Rokiškio sūris“ senus, nebevažiuojančius pienovežius prikėlė naujam gyvenimui, sukurdamas mašinų ekspoziciją, kuri jau tapo vietinių pamėgtu objektu. Ekspoziciją geriausia apžiūrėti vakare, sutemus, kai pradeda šviesti pienovežių žibintai.

Rekomenduojami video