Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasideda nuotoliniai žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo mokymai

Jau nuo balandžio 6 d. žemės ūkio veiklos subjektai ir seniūnijų bei savivaldybių darbuotojai gali jungtis prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) mokomosios aplinkos ir pradėti mokytis, kaip pateikti paraiškas.

Atsižvelgiant į neeilinę situaciją, nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas prasidės nuo balandžio 20 d. Žemės ūkio veiklos subjektai paraiškas galės pateikti prisijungę prie PPIS per e-valdžios vartus. Seniūnijų bei savivaldybių darbuotojai, prisijungę prie PPIS su jiems suteiktais vartotojų vardais ir slaptažodžiais, gali ruošti išankstines/nuotolines paraiškas.

Mokomosios aplinkos tikslas yra išmokti ar prisiminti, kaip naudotis PPIS: susikurti paraišką, įbraižyti laukus, nurodyti auginamas kultūras, patvirtinti paraišką ir kt.

Mokomoji aplinka adresu https://mokymai.vic.lt veiks nuo balandžio 6 d. iki liepos 2 d.

Prie mokomosios aplinkos galima jungtis nuotoliniu būdu iš namų. Rekomenduojama naudoti interneto naršyklę MOZILLA FIREFOX arba GOOGLE CHROME.  Seniūnijos ir savivaldybės specialistai prie mokomosios aplinkos gali jungtis su prisijungimų vardais ir slaptažodžiais, o žemės ūkio veiklos subjektai, pasirinkę galimybę prie mokomosios aplinkos prisijungti per e-valdžios vartus, prisijungs su asmens kodu.

Jei įgalioti asmenys ir juridinių asmenų vadovai turi prieigas prie gamybinės aplinkos https://paseliai.vic.lt, jie gali prisijungti ir prie mokomosios aplinkos https://mokymai.vic.lt . Jeigu neturi, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui per sistemą https://epristatymas.post.lt arba el. paštu pagalba@vic.lt turi pateikti prašymą suteikti prieigą.

Įgalioti asmenys kartu su prašymu turi pateikti įgaliojimą, o juridinių asmenų vadovai – išrašą iš Juridinių asmenų registro. Prašymo forma pateikta https://www.vic.lt meniu juostoje paspaudus „Paslaugos“ ir pasirinkus „Prašymai“.

Kilus neaiškumams dėl mokomosios aplinkos naudojimo, galima kreiptis  į VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Geografinių informacinių sistemų skyrių:

Telšių, Tauragės, Klaipėdos apskričių savivaldybės – tel. (8 5) 266 4928

Šiaulių, Marijampolės, Kauno apskričių savivaldybės – tel. (8 5) 266 4925

Alytaus, Panevėžio, Utenos apskričių savivaldybės – tel. (8 5) 211 1500

Vilniaus apskrities savivaldybės – tel. (8 5) 264 8857

Žemės ūkio veiklos subjektai – tel. (8 5) 219 7345

Klausimus galima pateikti ir el. paštu e-ibraizymas@vic.lt

Rekomenduojami video