Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pietų Korėjos ekspertai atlieka pieno įmonių auditą

Lapkričio 12–21 dienomis Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyksta Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos auditas, kurio tikslas yra įvertinti, ar pieno perdirbimo įmonės, kurios jau vykdo eksportą į šią šalį, tinkamai įgyvendina reikalavimus. Toks auditas – svarbus žingsnis siekiant įtvirtinti galimybes eksportuoti lietuviškus pieno produktus į šią Azijos šalį.

Vakar užsienio ekspertai VMVT buvo supažindinti su mūsų šalyje vykdoma valstybine maisto ir veterinarijos kontrole pieno sektoriuje, taikomais reikalavimais ir kontrolės standartais.

„Siekiant Lietuvos įmonėms gauti patvirtinimus ir leidimus eksportuoti savo produkciją į šią plačią ir mokią Azijos rinką, reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų. Su Pietų Korėjos kolegomis ne pirmi metai palaikome glaudžius ryšius, paklojome gerus bendradarbiavimo pamatus su šios šalies atsakingomis veterinarijos institucijomis. Neseniai jų specialistai mokėsi pas mus kovoti su afrikiniu kiaulių maru (AKM), kuris plinta Azijos šalyse ir šiemet pirmą kartą buvo nustatytas Pietų Korėjoje. Šiuo metu intensyviai aptariame galimybes eksportuoti lietuvišką paukštieną ir jos produktus“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Pietų Korėjos specialistai audito metu lankysis AB „Pieno žvaigždės“ įmonėse: „Pasvalio sūrinė“, „Kauno pienas“ ir „Mažeikių pieninė“. Ekspertai taip pat stebės gamybos procesus AB „Rokiškio sūris“ Rokiškyje, AB „Modest“ Tauragėje ir UAB „Rokiškio pieno gamyba“ Utenoje, kur vertins maisto saugos ir kontrolės sistemos veikimą praktikoje.

Lietuvos gamintojai į Pietų Korėją jau eksportuoja pieno ir žuvininkystės produktus bei ėdalą gyvūnams augintiniams. Per 10 šių metų mėnesių į Korėją eksportuota daugiau kaip 840 t pieno produktų (daugiausiai – sūrių, sviesto, varškės, ledų ir kt.), beveik 22 t žuvų ir jų gaminių bei ėdalo šunims ir katėms (404 t).

Rekomenduojami video