Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasakė, kuriose šalies savivaldybėse situacija dėl COVID-19 blogiausia

Vėl kilus nerimui dėl pamažu augančio naujų koronaviruso atvejų skaičiaus ir jo atmainų plitimo prabilta apie galimus ir tolimesnius lokalius ribojimus atskirose savivaldybėse. Šiuo metu vadinamųjų „juodųjų“ savivaldybių yra 11, o likusioji Lietuvos dalis padalinta į geltonas ir raudonas zonas.

Didžiausias 14 dienų naujų atvejų rodiklis fiksuojamas Širvintų rajono savivaldybėje – 678. Toliau rikiuojasi Visagino (574), Švenčionių (547), Vilniaus (506), Marijampolės (451) rajonų savivaldybės. Geriausiai atrodanti „geltonoji“ savivaldybė – Lazdijų rajono, kur paskutiniųjų 14 d. sergamumas siekia vos 34. Toliau rikiuojasi Skuodo (38), Šiaulių (41), Pagėgių (42), Birštono (50) savivaldybės.

Dar penktadienį premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė teigė, kad galimi lokalūs užsidarymai savivaldybėse, kuriose situacija bus blogiausia. „Jeigu rodikliai ims blogėti, apie tolesnius atlaisvinimus kalba turėtų būti santūresnė ir peržiūrimi scenarijai, ką galime atverti ir ko negalime atverti“, – BNS penktadienį sakė patarėja. „Būtų svarstomi, ko gero, lokalūs užsidarymai tose savivaldybėse, kuriose situacija tikrai blogėtų“, – pridūrė ji.

Judėjimo ribojimai galioja iki balandžio

Portalas tv3.lt primena, kad pratęsiant judėjimo ribojimus dalyje savivaldybių atskaitos tašku buvo pasirinkta 200 naujų atvejų per paskutinių 14 d. riba, nors prieš tai buvo kalbėta tik apie „juodąsias“ savivaldybes ir 500 atvejų ribą.

Draudimas judėti be svarbių priežasčių 16-oje savivaldybių galioja iki kovo 30 d. Nesant būtinybei negalima išvykti ir atvykti į Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto ir rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono bei Visagino savivaldybes.

Tačiau liko galimybė judėti tarp žiedinių savivaldybių. Šiuo metu pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje siekia 246,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,5 procento.

Keturi pagrindiniai scenarijai

Primenama, kad raudonajai zonai (scenarijui C) savivaldybė priskiriama, kai sergamumas 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 100 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis per savaitę lygi ar didesnė 4 proc. Ši zona dar skirstoma į kelis scenarijus – C1, C2, C3. Geltonajai zonai (scenarijui B) savivaldybė priskiriama, kai sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra didesnis nei 50 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis per savaitę lygi ar didesnė 4 proc. Esama B1 ir B2 scenarijaus. Žaliajai zonai savivaldybė priskiriama, kai atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 25 atvejai, teigiamų tyrimų dalis lygi ar mažesnė 4 proc. Jei sergamumas viršija 500 atvejų, o teigiamų tyrimų dalis – 10 proc., savivaldybė lieka juodojoje zonoje ir scenarijuje D.
Rekomenduojami video