Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri.Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina?

Akmuo – viskas

Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir atrodo puikiai. Pigesnė alternatyva yra medis, tačiau jo tarnavimo laiko tarpas yra iki 10-ies metų, tai yra laikina alternatyva, ne visam laikui. Taigi, svarbu akmuo ir  būtent geras akmuo.

Tinkamas graviravimas

Kainos kinta ir nuo graviūros kiekio bei poreikių. Kuo daugiau – tuo brangiau. Visgi, reikia nepamiršti, kad tiek pats paminklas, tiek tekstas jame yra kuriamas ilgiems amžiams, tad tikrai verta sumokėti daugiau, kad tik būtų galima iki mažiausių smulkmenų gauti Jums labiausiai patinkantį paminklą. Arba tokį, kuris labiausiai patiktų kapavietėje besiilsinčiam velioniui.

Ieškome meistrų

Taip, kainos kinta, priklausomai ir nuo meistrų. Kai kurie tikrai prašo daugiau, nors nesiūlo labai ypatingų gaminių. Kai kurie dirba pigiau, tačiau galbūt nelegaliai, o tai tikrai turėtų jus atgrasyti rinktis tokius. Juk iškilus problemų, jų, deja,  išspręsti taip paprastai nepavyks. O detali sutartis – pagalba.

Paminklai pagal poreikius

Galiausiai, paminklų kainos kinta pagal užsakovo poreikius. Kuo reikalavimų daugiau – tuo kainos auga. Kuo jie mažesni ir paprastesni – tuo kainos taip pat mažesnės. Jeigu nesate tikras, ko reikia, geriausia rinktis minimalistinio tipo arba klasikinius paminklus. Bene kiekvienas meistras dažniausiai turi tokių jau pagamintų iš anksčiau, tad jie kainuoja pigiau nei tie, kurie kuriami pagal užsakymą.

Kadangi konkurencija tarp meistrų didėja, natūralu, jog paminklų kainos krenta. Tokiu atveju galiausiai laimi klientas, kuris sumoka mažiau, tačiau gauna tą kokybę, kurios reikia ilgiems tarnavimo metams.

Rekomenduojami video