Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo Antarktidos ledyno atskilo ledkalnis didesnis už visą Niujorko miestą

Didesnis už visą Niujorką miestą ir prilygstantis ištisam Utenos rajonui. Tokio dydžio ledkalnis atskilo nuo Antarktidos ledyno. Mokslininkai mano, kad klimato kaita tam poveikio visgi neturėjo, o dabar akylai stebi, kur pajudės didžiulė ledo sala.

Pirmą įtrūkimą Brunto ledo šelfe mokslininkai pastebėjo dar prieš 10 metų. Tačiau 1270 kvadratinių kilometrų ledkalnis galiausiai nuo Antarktidos atskilo tik dabar. Netoliese, ant 150-ties metrų storio ledo stovinti Britų mokslininkų bazė nenukentėjo, jau seniau ją dėl galimo pavojaus buvo nuspręsta perkelti toliau nuo vieno iš trijų didžiulių įtrūkimų prie kurio ji stovėjo.

Brunto ledo šelfą palydovų pagalba stebintys mokslininkai sako, kad ledkalnio atsiskyrimo nuo ledyno buvo laukiama dar nuo lapkričio, kai ledo masyvas ėmė judėti daug greičiau nei iki šiol. Šis procesas — natūralus, tiesa, didžiulės ledo salos Antarktidos vandynese, mokslininkai paleisti iš akių nežada. Manoma, kad ji gali pajudėti arčiau laivininkystės kelių arba likti šalia Šelfo. Rašyti komentarą...


Rekomenduojami video