Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos paštas skelbia dėžučių dovanojimo akciją

Be adresų ir durelių, nerakinamos bei neužtikrinančios minimaliausių saugumo reikalavimų. Visoje Lietuvoje vis dar galima rasti tūkstančius netvarkingų pašto dėžučių, kuriose yra rizikinga palikti smulkias siuntas, prenumeruojamus leidinius, laiškus ar svarbius pranešimus. Norėdamas atkreipti dėmesį į šią problemą, Lietuvos paštas skelbia akciją „Padovanok pašto dėžutę“. Jos metu bus įteikta 100 naujų dėžučių, o įsitraukti nusprendžiant kam jos atiteks galės kiekvienas.

Akcijos sąlygos – itin paprastos. Per pirmąjį akcijos etapą gyventojai kviečiami fotografuoti pamatytas netvarkingas pašto dėžutes ir iki birželio 12 d. nuotraukas su nurodytu dėžutės adresu atsiųsti el.paštu dezute@post.lt. Kitas būdas – įkelti nuotraukas po akcijai skirtu įrašu Lietuvos pašto paskyroje feisbuke.

Birželio viduryje prasidės antrasis akcijos etapas. Jo metu gyventojai feisbuko paskyroje galės balsuoti už tai, kurios senosios pašto dėžutės turėtų būti pakeistos naujomis, padovanotomis Lietuvos pašto.

„Netvarkinga pašto dėžutė – dažna kliūtis gyventojams operatyviai gauti laukiamą siuntą. Nuo liepos 1 d. mūsų laiškininkai tokiose dėžutėse, saugumo sumetimais, nebepalikinės jokios gyventojams skirtos korespondencijos. Akcija „Padovanok pašto dėžutę“ norime ne tik atkreipti dėmesį į būtinybę įsirengti tvarkingą ir rakinamą dėžutę. Kartu siekiame paraginti bendruomenes tokias dėžutes padovanoti ir sunkiau besiverčiantiems gyventojams, idant juos pasiektų laukiama korespondencija ir siuntinio nereikėtų eiti atsiimti į pašto skyrių“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Lietuvos paštas primena, kad gyventojams neįteiktos siuntos pašto skyriuose yra saugomos iki 30 dienų, o periodiniai leidiniai – iki dviejų mėnesių.

Įsirenginėjant pašto dėžutę kiekvienam gyventojui svarbu nepamiršti keleto svarių dalykų.

Pirmiausiai ji turi būti rakinama, sandari ir neperpildyta. Kita svarbi detali – ant pašto dėžutės privalo būti nurodytas tikslus ir lengvai įskaitomas adresas.

Be to, ne mažiau svarbu ir tai, kad pašto dėžutės būtų įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose. Prie individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų tai būtų įėjimas į sklypus, arba šalia gatvės esanti namo siena, tvora ar stovelis. Jeigu pašto dėžutė yra įrengta už užrakintų vartų pastato kieme, arba šalimais yra agresyvių ir įtarimų keliančių augintinių, korespondencijos laiškininkas turi teisę ir neatnešti.

Daugiabučiuose pašto dėžutės privalo būti kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame aukšte arba prie įėjimų į laiptines, įmonėse, įstaigose, organizacijose – prie pagrindinių įėjimų.

Apie Lietuvos paštą:

Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje. Jis valdo 171 pašto skyrių ir 354 paštomatus turintį LP EXPRESS tinklą. Daugiau negu 17 tūkstančių kaimiškų vietovių Lietuvos pašto paslaugas gyventojams teikia 550 mobiliųjų laiškininkų. Bendrovės vizija – būti regioną su pasauliu jungiančiu patikimiausiu siuntų pristatymo tinklu.

Rekomenduojami video